Agencje pracy w Holandii…

…albo w jakimkolwiek innym państwie: oto szczyt marzeń wielu Polaków emigrujących z powodów zarobkowych. Poszukiwanie pracy na własną rękę, pocztą pantoflową albo wręcz wyjazd w ciemno w nadziei, że „coś” się znajdzie to nie jest dobre rozwiązanie. Europejski rynek pracy wprawdzie stoi dla nas otworem, ale załatwianie wszelkich formalności nie należy do prostych spraw: lepiej powierzyć całą sferę formalno-prawną komuś, kto umie poruszać się w gąszczu paragrafów. Agencje pracy w Holandii, Niemczech czy innym państwie zachodnim często prowadzone są także przez naszych rodaków, co znacznie ułatwia kontakt: nie ma bariery językowej.

Umiejętności są w cenie

Kogo poszukują pracodawcy za granicami naszego kraju? Zdziwilibyście się! Jeśli kiedyś straszyliście dzieci używając argumentu, że jeśli nie będą miały dobrych ocen, pójdą do zawodówki – wsadźcie sobie ten argument w… kieszeń. Nie tędy droga! Wykwalifikowani robotnicy są na wagę złota.

agencja pracy w holandii

Dobrze o tym wiecie nawet nie ruszając się z domu: kiedy poszukujecie ekipy remontowej, malarza, hydraulika… – okazuje się nagle, że wszyscy godni zaufania wyjechali już zagranicę. Praca szuka człowieka; wystarczy być dobrym w swoim fachu, uczciwym i rzetelnym. Umiejętności są w cenie – zwłaszcza te, bez których nasza codzienność staje się nieznośna. Wszak nie każdy ma w domu męża-złotą rączkę; nie każdy umie poradzić sobie z przykręceniem kontaktu, naprawami hydraulicznymi czy pracami wykończeniowymi.

Ucz się, ucz

Dlatego jeśli dzieci pytają was, czego warto się nauczyć, żeby mieć pewność znalezienia pracy, podpowiadajcie im, że  konkretne umiejętności to skarb. Nawet jeśli marzą im się studia na ASP, pisanie wierszy, kręcenie niszowych filmów.. – a może właśnie wtedy umiejętności praktyczne, przyziemne i niezbędne bez względu na okoliczności są jeszcze ważniejsze?

agencje pracy holandia

Kiedy agencje pracy w Holandii staną się dla młodego człowieka jedynym miejscem, w którym będzie w stanie znaleźć sensowną pracę za godziwe pieniądze, umiejętności będą kluczem do kontaktu z pracodawcą. A jeśli dobrze się zarabia i ma czas na hobby, można sobie kręcić niszowe filmy do woli!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.