Akademik w kultowej Łodzi – jak wybrać?

Akademik w Łodzi

Fot. PixaBay

Każdy kto wybiera się na studia, które są poza jego normalnym miejscem zamieszkania, powinien rozważyć zamieszkanie w akademiku. W końcu okres studiów to ten moment przejściowy, między wiekiem nastoletnim, a dorosłością, który powinno się spędzić w wyjątkowych warunkach. Takie oferuje akademik w Łodzi, który nawiązuje swoją stylistyką do całego, kultowego przecież już miasta. Co można w nim znaleźć?

Łódź to wyjątkowe miasto, które ostatnimi laty przeszło ogromną metamorfozę. To już nie tylko ulica Piotrkowska, która była centrum kulturowo-rozrywkowym aglomeracji miejskiej, ale także liczne miejsca, które powoli stają się już kultowe, chociażby Manufaktura. Można powiedzieć, że to przecież „tylko centrum handlowe”, ale każdy kto w nim był, od razu zmienia zdanie na ten temat. W Łodzi nic nie jest „tylko”, a już na pewno nie akademiki.

Akademik w Łodzi

Studiowanie w tym pięknym mieście może się jednak wiązać także z pewnymi problemami, a mianowicie z tym, że trzeba znaleźć dla siebie odpowiednie lokum. Wybór akademików w Łodzi jest ogromny, ale żeby w pełni doświadczać uroków tego miasta, najlepiej zdecydować się na takie miejsce, które oferuje dokładnie tyle samo atrakcji, co sama Łódź. Dlatego prywatny akademik w Łodzi może być najlepszym z możliwych wyborów. Szczególnie, jeżeli ten ma doskonałą lokalizację tuż obok samego Uniwersytetu Łódzkiego.

Akademik w Łodzi

Fot. PixaBay

Takim prywatnym akademikiem w Łodzi jest budynek BaseCamp, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś stała „Łódzka Drukarnia”, czyli miejsce tętniące przemysłem. Dziś tętni studenckim życiem, ale w najlepszym tego słowa rozumieniu. Znajdziemy tam między innymi miejsce, gdzie będzie można wypożyczyć rower, ale nie zabrakło także… parkingu podziemnego. Do tego należy jeszcze doliczyć siłownie czy kilkanaście przestrzeni kuchennych z doskonałym wyposażeniem, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki. Akademik w Łodzi nie musi więc być starym, odrapanym budynkiem, jak to było przed laty, a może być nowoczesnym oraz sprzyjającym do nauki obiektem. Wystarczy tylko wybrać ten, który jest faktycznie interesujący, bo już niebawem może się okazać, że będzie kultowy. Jak całe miasto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.