Ból podbrzusza

Ze wszystkimi bólami brzucha jest zawsze ten sam problem: nigdy nie wiemy, czy to jakaś banalna reakcja na stres albo gazy, czy jakaś poważna dolegliwość, wymagająca dalszej diagnostyki. Dlatego kiedy cokolwiek nas niepokoi, zacznijmy od wizyty u lekarza, a nie od łykania tabletek przeciwbólowych czy rozkurczowych. Dopiero po konsultacji i ewentualnym wykonaniu niezbędnych badań możemy zacząć poszukiwania idealnego leku pierwszego kontaktu, który możemy mieć zawsze przy sobie.

Wcale nie jest łatwo ocenić, czy trapi nas ból podbrzusza czy ból nadbrzusza. Coś boli i promieniuje na pół ciała, zwijamy się w kłębek i nie jesteśmy w stanie wskazać źródła bólu – wydaje się, że boli wszystko. Ustalenie przyczyny źródłowej bólu pozwala bez ryzyka podjąć decyzję o wyborze medykamentu, którego będziemy używać zawsze, kiedy ból powróci.

podbrzusze ból

Inne bywają przyczyny bólu podbrzusza u kobiet, inne u mężczyzn. Kobiety częściej cierpią na problemy z jelitami, w tym zespół jelita drażliwego oraz na bóle związane z zaburzeniami trawienia. No i oczywiście bóle miesiączkowe są wyłącznie ich udziałem. Panowie częściej doświadczają bólu związanego ze stresem i  skurczami mięśni gładkich. Ból podbrzusza i całego brzucha bywa obezwładniający i uniemożliwiający normalne codzienne funkcjonowanie. Jeśli wiemy, co jest jego przyczyną i nie jest to nic groźnego, możemy sobie pomóc zażywając No-spę. To lek rozkurczowo-przeciwbólowy, który kupić można bez recepty. Występuje w trzech wariantach: klasycznym, max i komfort.

ból podbrzusza

Wersja max to podwójna dawka drotaweryny – łatwa do połknięcia i szybko działająca. Wersja No-spa komfort tabletka jest maksymalnie łatwa do połknięcia. Nawet atak paniki towarzyszący dolegliwościom bólowym – przy bólu podbrzusza to niestety częsta przypadłość – nie sprawi, że nie uda nam się przełknąć tabletki.

Pamiętajmy, że żadnych leków rozkurczowych i przeciwbólowych nie wolno nadużywać. No-spa nie jest niestety wyjątkiem. Warto więc postarać się o znalezienie choć jednego alternatywnego sposobu łagodzenia bólu podbrzusza – może to być np. ciepły – ale nie gorący –  prysznic albo położenie na brzuchu termofora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.