Buty na mróz i śnieg

Dobre zimowe buty to prawdziwy skarb. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie takich, w których naprawdę będzie nam ciepło. Buty na mróz, śnieg i wilgoć powinny być wykonane wyjątkowo starannie i z dobrej jakości materiałów.

Na co zwracać uwagę kupując buty na zimę?

  • Zawsze wybieraj buty o pół numeru większe; luz w placach, swoboda poruszania nimi to gwarancja, że nawet, kiedy wychłodzą nam się stopy, będziemy w stanie pobudzić krążenie krwi i nieco sobie ulżyć. Buty na styk albo przyciasne, a także te z bardzo wąskimi noskami unieruchomią nam stopy i sprawią, że będzie im jeszcze zimniej – poczujemy drętwienie, mrowienie, a w końcu przestaniemy czuć palce.
  • Zimowe buty powinny być solidnie ocieplone. Mile widziana futrówka z syntetycznego misia, polaru czy filcu. Sama skóra naturalna albo syntetyczna nie jest wystarczającą ochroną.
  • Jeśli nasze buty na zimę mają służyć do wypraw w góry albo do częstych spacerów po śniegu, warto kupić specjalne buty trekkingowe z oddychającą membraną oraz odporniejsze na przemakanie niż zwykłe miejskie trzewiki.
  • Buty na mróz i śnieg powinny mieć grubą podeszwę z solidnym protektorem. Cienka gładka podeszwa nie izoluje wystarczająco od podłoża i łatwo się na niej poślizgnąć.

buty zimowe

Dobry sklep internetowy

Wiele rzeczy trzeba sprawdzić, zanim dokona się zakupu butów zimowych. Czy zatem buty na mróz i śnieg można kupować w internecie? Oczywiście. Dobry sklep internetowy to nie tylko rzetelne opisy i zdjęcia dające perfekcyjne wyobrażenie o każdym produkcie. To także dostępna na stronie tabela rozmiarów z wskazaniem długości wkładki oraz informacja przy każdej parze obuwia, czy numeracja nie jest zawyżona lub zaniżona. To wreszcie możliwość zwrotu bez podawania przyczyny, jeśli buty okażą się źle leżeć na nodze.

W dobrym sklepie on-line znajdziemy zarówno buty miejskie, jak i modele takie jak workery, trapery, buty trekkingowe czy śniegowce. Często wraz z obuwiem kupić można preparaty do konserwacji skóry naturalnej czy syntetycznej i dodatkowe sznurówki.

buty na zimę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.