Canespor – lato bez grzybicy

Zbyt często zdarza się, że lato pozostawia nam niechciany prezent w postaci grzybicy stóp i/lub paznokci. Wystarczy wizyta na krytym miejskim basenie albo na basenie hotelowym. Oczywiście personel zawsze stara się robić wszystko, żeby zachować higieniczne standardy, ale naprawdę niewiele trzeba, żeby się zarazić: ciepło, wilgoć i setki ludzi, z których każdy może być potencjalnym źródłem zakażenia. Po prostu zdarza się – a skoro się zdarza, trzeba umieć sobie poradzić.

basen w hotelu

Kto borykał się lub boryka z tą przykrą dolegliwością na pewno potwierdzi, że:

– grzybicę złapać łatwo ale pozbyć się jej trudno,

– nieleczona grzybica rozłazi się po całej stopie i uprzykrza życie,

– przegapienie i zbagatelizowanie pierwszych objawów (plamki na paznokciach, ich żółknięcie, swędzenie przestrzeni międzypalcowych, łuszczenie się skóry) prowadzi do szybkiego rozwoju choroby,

– dobre leki, jak choćby canespor, szybko przynoszą spektakularną poprawę,

– grzybica sama nie odpuści.

Na szczęście w aptece można zaopatrzyć się w preparaty, które wspomogą nas w walce z grzybicą stóp i paznokci. Canespor na przykład można kupić bez recepty, a stosowanie zgodnie z zaleceniami sprawi, że objawy ustępują wystarczająco szybko, żebyśmy jeszcze tego samego lata poczuli ulgę.

Warto pamiętać, że nasze stopy kochają… wolność. Latem powinniśmy chodzić boso, w klapkach lub sandałach. Wentylacja to podstawa! Powstawaniu grzybiczych nadżerek sprzyjają także pełne przepocone buty oraz skarpety. Zapakowane w nie nogi po prostu cierpią, a skóra podatna jest na zakażenie. Tak, wiem – to jest często błędne koło: kiedy pojawią się pierwsze objawy grzybicy wskakujemy w skarpety i pełne buty, żeby… nie było widać, że mamy objawy grzybicy.

obuwie basenowe

Nie tędy droga! Wprawdzie eksponowanie chorych stóp to dyskomfort, ale w początkowym stadium choroby można paznokcie potraktować preparatem w postaci bezbarwnego lakieru do paznokci, który czyni zmiany i przebarwienia dużo mniej widocznymi, a skórę stóp – kremem lub maścią (efekt porównywalny).

Zajrzyjcie tu  http://www.canespor.pl/pl/canesten-krem/ – chociaż walka z grzybicą wydaje się czasem beznadziejna, macie rację: WYDAJE SIĘ. Liczy się prędkość waszej reakcji oraz jakość leku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.