Dlaczego warto zrobić test alergiczny?

Alergie to poważny problem cywilizacyjny. Przywykliśmy myśleć, że alergikiem się człowiek rodzi, jeśli więc nie zdiagnozowano u nas żadnych uczuleń we wczesnym dzieciństwie, ne ma powodu do niepokoju. Tymczasem wiemy już, że uczulić nas może niemal wszystko i to na każdym etapie życia. O tym, że nękające nas od dłuższego czasu dolegliwości to alergia, dowiadujemy się zwykle wyczerpawszy już inne możliwości diagnostyczne.

Kiedy warto zrobić sobie test alergiczny?

  • kiedy wszystkie inne badania wskazują na zadowalający stan zdrowia, a my mimo to czujemy się kiepsko
  • kiedy mamy dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale lekarze wciąż nam wmawiają, że to nerwy i powinniśmy odpocząć
  • kiedy nasza skóra i/albo śluzówki nagle stają się nadreaktywne, chociaż nigdy takie nie były
  • kiedy leki przepisane na choroby przewlekłe przestają działać, co może oznaczać ich złe wchłanianie
  • kiedy zbyt często pojawiają się u nas infekcje górnych/dolnych dróg oddechowych i lekarze sugerują, że to astma
  • kiedy nieprzyjemne objawy nasilają się w mieście a znikają na wsi
  • kiedy mamy zdiagnozowaną chorobę autoimmunologiczną
  • kiedy zbyt często dokucza nam zapalenie języka

testy alergiczne

Szczegółowy test alergiczny, tzw. panel, pomoże nam dociec przyczyny nękających nas objawów. Leczenie alergii jest obecnie łatwe, nie warto więc przeciągać diagnostykę w nieskończoność. Im szybciej dowiemy się co nam szkodzi, tym szybciej wyeliminujemy to z naszego życia.

Coraz więcej osób uczulonych jest na gluten, laktozę czy białka mleka i o tym nie wie. A przecież pieczywo i nabiał to ostanie rzeczy, z których byłyby skłonne zrezygnować! Tymczasem ich spożywanie może nie tylko nasilać drażniące objawy, ale także może spowodować złą wchłanialność leków. Głowimy się wtedy, dlaczego nie następuje poprawa naszego stanu zdrowia, ale nie szukamy tam gdzie powinniśmy!

test alergiczny

Test alergiczny warto wykonać nie czekając na skierowanie od lekarza. Doświadczona laborantka podpowie nam stosowne badanie. Ale przecież idąc do laboratorium mamy już pewne swoje podejrzenia… – czas je rozwiać albo potwierdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.