I po świętach…

Goście się rozjechali, bałagan pozostał. Kolejny raz zachodzimy w głowę jak to zrobić, żeby przy okazji każdego rodzinnego czy towarzyskiego zlotu nie fundować sobie w kuchni i łazience armagedonu. Tak, jest zmywarka, pralka, mnóstwo technicznych udogodnień, ale nie zmienia to faktu, że kiedy nalot się kończy i tak trzeba wziąć do garści ścierkę, worek na śmieci i ruszyć w teren.

Jeśli nie korzystacie ze zmywarki, warto wprowadzić wszelkie możliwe udogodnienia, które ułatwią wam zmywanie ręczne. Optymalizacja tego czasochłonnego zadania jest bardzo prosta. Trzeba zadbać o prędkie osuszanie naczyń. Można do tego celu wykorzystać… kratkę z piekarnika, która działa jak doraźny ociekacz. Kiedy mamy dużo naczyń do umycia, największym utrapieniem są szklanki i kieliszki – nie zawsze udaje się wymyć je na błysk: zostają tłuste ślady i mgliste zacieki. Usunąć je można za pomocą sody oczyszczonej. I jeszcze jedna sprawa: mokre gąbki i ścierki. Jeśli nie zadbacie o ich osuszenie, będą oślizgłe i cuchnące. Dobrze po każdym użyciu pozwolić im ocieknąć. I pamiętajcie: kuchenna gąbka/ścierka to większe siedlisko bakterii niż deska klozetowa – trzeba je często wymieniać.

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/1993949124193143/

Uporaliśmy się z kuchnią, pora na łazienkę. Tutaj chaos bywa nie do opanowania! Mnóstwo drobiazgów wala się gdzie popadnie, a im bardziej staramy się znaleźć dla nich stałe miejsce pobytu, tym trudniej uzyskać zadowalający efekt. Kosmetyki; urządzenia elektryczne jak suszarka, lokówka, trymer; biżuteryjne drobiazgi – wszystko musi być pod ręką. Jeśli wśród naszych gości były kobiety, na pewno miały ze sobą całe kosmetyczki utensyliów, których i my na co dzień używamy. Tylko że my nie możemy wszystkiego upchnąć do kosmetyczki. Możemy jednak, porządkując łazienkę, podpatrzyć kilka ciekawych pomysłów:

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/1998350917086297/

Dom ogarnięty. Wszystkie podpatrzone tu pomysły przydadzą się podczas kolejnej inwazji gości: będzie łatwej, sprawniej, szybciej. Najlepiej byłoby doprowadzić do stanu, w którym to łazienka i kuchnia są najfunkcjonalniej urządzonymi pomieszczeniami w domu  – wtedy nawet niespodziewany nalot gości nie będzie nam straszny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.