Urlop: instrukcja obsługi

Jeśli planujemy urlop z biegu, przyjemność będzie nas drogo kosztować. Najprawdopodobniej pierwsze, co poczujemy to osłabienie organizmu. Zanim nasze ciało i umysł zwolnią i przestawią się na wakacyjny tryb życia, może nas dopaść infekcja albo nagłe załamanie ogólnej kondycji. Nie bez powodu mówi się, że na urlop trzeba wyjechać… wypoczętym. Nie dość bowiem, że zamieniamy codzienną aktywność i rutynę na zupełnie inny rytm dnia, to jeszcze zmieniamy miejsce pobytu, co wiąże się często ze zmianą klimatu czy strefy czasowej. Wszystko to sprawia, że nasz organizm poddany jest presji ogromnego stresu i zamiast prędko się resetować – choruje. Zawczasu sprawdź więc ile kosztuje Permen, jak go dawkować, przeczytaj ulotkę i zastanów się, aby specyfik ów nie powinien wylądować w twojej apteczce.

Bo przecież marzył ci romans stulecia w świetle gwiazd…

permen

 

Przygotuj się do urlopu z głową. Jak? Tak:

  • Zostaw sobie dwa-trzy dni bezpiecznego buforu między codziennością a wyjazdem na urlop. Wyśpij się, zwolnij, ogarnij najpilniejsze sprawy. Niech przeskok z rutyny do krainy samych przyjemności nie będzie gwałtowny.
  • Odłącz się od centralnego zasilania: nie zabieraj ze sobą laptopa, służbowego telefonu i niedokończonego projektu. Ani nie popracujesz, ani nie odpoczniesz.
  • Weź co najmniej dwa tygodnie wolnego. Tydzień twój organizm poświeci na adaptację, tydzień na wypoczynek właściwy. No chyba, że zamierzasz cały urlop przespać z powodu jet lag…
  • Nie nastawiaj się na nie-wiadomo-co: nic nie musisz! Podążaj za swoją intuicją. To nic, że WSZYSCY już wstali i WSZYSCY zwiedzają, i WSZYSCY … – rób to, co TY chcesz, co podpowiada ci ciało i umysł.
  • Nie wpadaj w panikę, kiedy okaże się, ze kłopoty z erekcją pojawiły się właśnie teraz. Bywa, że przeciążony organizm reaguje właśnie tak. Jeszcze przed wyjazdem sprawdź ile kosztuje Permen, jak go zażywać i kup sobie opakowanie na wszelki wypadek. Jedziesz odpoczywać, a nie dodatkowo się stresować.

ile kosztuje permen

Urlop to czas, w którym powinieneś przestać myśleć: „muszę”, a zacząc myśleć: „chcę”. Już wiesz, czego chcesz…? Baw się dobrze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.