Krzesła do ogrodu

Wiosna w końcu nadejdzie. Nie, nie wiem kiedy. Ale na pewno. Zanim dostaniemy obłędu w czterech ścianach, możemy sobie pomarzyć o umeblowaniu kącika wypoczynkowego w ogrodzie. Część z nas na pewno chętnie wykona meble ogrodowe samodzielnie. Moda na meble z palet nie mija od kilu sezonów, nic więc dziwnego, że kiedy tylko zabieramy się za porządki w ogrodzie, nachodzi nas ochota na majsterkowanie. Krzesła do ogrodu wykonane z palet to niedroga i atrakcyjna alternatywa dla wszechobecnych gotowych plastikowych krzeseł. Ale czy warto w ogóle rezygnować z plastiku? Jeśli mamy na myśli tanie białe krzesełka, to – tak. Ani one ładne, ani wygodne. Ale są przecież na rynku meble do ogrodu wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych – piękne i trwałe.

krzesła ogrodowe

Do podziwiania czy do skakania

Zastanawiając się nad wyborem, zastanówmy się jak wygląda nasza ogrodowa aktywność w sezonie wiosenno-letnim. Czy kącik wypoczynkowy to miejsce, w którym panuje wzorowy ład, a meble są tyle do siedzenia czy leżenia, ile do podziwiania? A może atrakcyjność krzeseł, leżaków i stołu jest na drugim miejscu, na pierwszym zaś wygoda użytkowania? Może po prostu jesteśmy przywiązani do starych i wygodnych siedzisk. A może właśnie mamy ochotę na zmianę?

Krzesła do ogrodu wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych potrafią być bardzo piękne. Dobrym przykładem jest technorattan idealnie imitujący rattan naturalny. Takie meble są ładne i trwałe, ale wciąż dość drogie. Jeśli więc w naszym ogrodzie odbywać się będą dzikie harce, a dzieci na pewno nie będą zawracały sobie głowy faktem, że zaaranżowaliśmy nasz kącik wypoczynkowy wedle najnowszej mody, lepiej wstrzymać się z kupnem nowych mebli. Choć, trzeba to zaznaczyć, meble technorattanowe są bardzo łatwe w utrzymaniu – nie trzeba ich w żaden specjalny sposób konserwować, są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

krzesła do ogrodu

Ceny mebli ogrodowych wahają się znacznie, dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie, dobrze porównać ceny w sklepach stacjonarnych oraz internetowych i pamiętać, że o tej porze roku wciąż zdarzają się wyprzedaże modeli z ubiegłego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.