Kultywator ogrodowy

Stworzenie idealnego przydomowego trawnika nie jest łatwe. Trzeba odpowiednio przygotować podłoże, zaopatrzyć się w nawozy, dobrać rodzaj nasion do miejsca, w którym planujemy murawę. Nie bez powodu mówi się, że zadbany trawnik to praca przez cały rok – nie tylko ta przyjemna jak weekendowe koszenie, kiedy akurat ładna pogoda. Także ta mniej widowiskowa jak kultywacja i napowietrzanie, odchwaszczanie czy dosiewanie. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wizualnie trawniku, warto zaopatrzyć się w narzędzia ogrodnicze oraz urządzenia, które sprawią, że do ogrodu będziemy wchodzić z przyjemnością – dla relaksu.

kultywator ogrodowy

Kultywator

Kultywator ogrodowy pomoże nam przygotować glebę pod każdy zasiew – od trawy po kwiaty. Spulchni, napowietrzy, ułatwi usuwanie korzeni traw, patyków. Słowem: przewróci ziemię i sprawi, że stanie się sypka i zdatna do dalszych prac. Zapomnijcie o widłach, kopaczkach oraz innych ręcznych przewracaczakach – kultywator ogrodowy z napędem spalinowym to moc, która gwarantuje rozluźnienie nawet najtwardszej i najbardziej zbitej gleby. Duże przyczepne koła oraz odsłony nie nie sprawiają, że kultywator ogrodowy z powodzeniem pracuje na trudnym terenie i sypie ziemią dookoła. Jeśli masz na uszach specjalne słuchawki wygłuszające, możesz długo i owocnie pracować w ogrodzie – okulary ochronne nie są niezbędne.

utrzymanie trawników

Kosiarka

Dobrze zagospodarowany trawnik wymaga regularnego koszenia. Jeśli kultywator ogrodowy uzdatnił glebę, trawa zapewne rośnie jak szalona. Nigdy nie czekajmy na dzień, w którym dwa pokosy sprawią, że kosz będzie pełny. Regularne koszenie wzmacnia system korzeniowy trawnika i sprawia, że jest on jednolicie gęsty, ma żywy kolor i łatwiej wchłania substancje odżywcze z nawozów. Kultywator ogrodowy i kosiarka są niezbędne, jeśli chcemy mieć przed domem trawnik jak na kortach tenisowych: elegancki i zadbany. Kultywacja gleby zawsze sprawia, że zasiewy wzrastają szybciej i efektywniej, a stary trawnik odzyskuje wigor.

Warto także pamiętać, że kultywator sprawdza się nie tylko w warunkach ogrodowych. Jeśli mamy ochotę założyć warzywnik na działce za miastem, też warto zacząć od przygotowania gleby w ten właśnie sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.