Meloksykam łykam i… galopem przez życie

trening biegaczaJakąkolwiek aktywność byś podjął, prędzej czy później dopadnie cię ból mięśniowy lub stawowy. Modne ostatnimi czasy bieganie wymaga w gruncie rzeczy żelaznej kondycji i długich treningów zanim na dobre zacznie się biegać wyczynowo. Mówią, że tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Z wysiłkiem fizycznym jest jednak inaczej: nawet nicnierobienie może stać się przyczyną bólów. W pewnym wieku wszystkich nas zaczynają boleć stawy, mięśnie, kręgosłup. Cierpią kobiety i mężczyźni. Każda płeć inaczej i na swój sposób. Kości odwapniają się, stawy tracą elastyczność, mięśnie nie chcą słuchać.

Spięty kark

bóle mięśnowe

Tę ponurą przypadłość także znają wszyscy: wystarczy siedzący tryb życia albo praca w ciągłym stresie. Mięśnie karku napinają się boleśnie, nie możemy się wyprostować; czujemy jakby ktoś trzymał nas na smyczy. Czasem wystarczy masaż, ale często musimy się ratować lekami przeciwbólowymi. Łykanie ich w nadmiarze szkodzi żołądkowi. Co robić? Najlepiej wybrać lek, który zażywa się raz na dobę.

Tak, istnieją i takie. Przeciwzapalne i przeciwbólowe specyfiki, które na długo eliminują ból i pozwalają się cieszyć pełną sprawnością. Te najnowsze  zawierają meloksykam.

Łupanie w krzyżu

ból pleców

Osoby pracujące przy komputerze także mają swój krzyż pański – łupanie w krzyżu. Po pracowitym dniu lędźwiowa część kręgosłupa daje się we znaki. Czasem pomaga dopiero ciepła kąpiel i tabletka przeciwbólowa. Oczywiście najlepszym lekarstwem byłby ruch na świeżym powietrzu, ale prawdopodobnie wprost zza komputerów większość z nas przesiada się za kierownicę, a potem na kanapę przed telewizorem. Niektórzy tuż po powrocie do domu znów zasiadają przed komputerami i kółko się zamyka.

Starość nie radość…

aktywność seniorów

… młodość nie wieczność. W pewnym wieku wszystkim nam odmówią posłuszeństwa stawy, mięśnie i kości. Przepis na sprawność pozostaje jednak niezmienny – aktywność fizyczna. Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu to najlepszy lek na wszelkie bóle, zakwasy, przykurcze. Także – na dobre samopoczucie, które jest podstawą pogodnej starości i pomaga pogodzić się z ograniczeniami wynikającymi z upływu lat. Ruszaj się na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.