Nowoczesne grzejniki

Kiedy planujemy aranżację wnętrza, myślimy o kolorach ścian, wzorach tekstyliów, meblach czy lampach, ale rzadko przychodzi nam do głowy, że także grzejniki pokojowe mogą stanowić element wystroju wnętrza. Welu z nas wciąż ma przed oczami paskudne żeliwne grzejniki montowane z centralnego rozdzielnika w blokach z wielkiej płyty. Czego to się nie robiło, żeby je jakoś ukryć! Polacy osiągali stopień mistrzowski w obudowywaniu kaloryferów i zasłanianiu ich na wszystkie możliwe sposoby. Oczywiście nie obywało się bez strat ciepła: często mieszkańcy lokalu mieli do wyboru albo zostawić grzejnik na wierzchu i katować się przykrym widokiem, albo go maksymalnie ergonomicznie obudować. Na szczęście współczesne grzejniki nie wymagają od człowieka podejmowania takich decyzji – są na tyle atrakcyjne wizualnie, że czasem stanowią wręcz element ozdobny, by nie rzec: najatrakcyjniejszy element pomieszczenia.

kaloryfer

Stylizacja na lata osiemdziesiąte

Jeśli więc planujemy latem remont, pomyślmy także o wymianie starych kaloryferów. Grzejniki żeberkowe niemal całkowicie wyparte zostały przez panelowe, ale nie oznacza to, że te pierwsze zupełnie zniknęły ju z naszych mieszkań i z przestrzeni publicznej. Mają tylko zmodyfikowaną formę i, w odróżnieniu od swoich poprzedników, są bardzo starannie wykonane. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na lata osiemdziesiąte czy dziewięćdziesiąte a także w mieszkaniach industrialnych, w których podstawowym zamysłem aranżacyjnym jest eklektyzm. Jeśli mieszkamy w lokalu, w którym wciąż zainstalowane są stare grzejniki żeberkowe, te nowoczesne idealnie nadadzą się na wymianę – są łatwe w montażu i świetnie zastąpią poprzednią generację.

grzejnik

Białe czy kolorowe?

Grzejniki pokojowe są zwykle białe, ale jeśli zdecydujemy się na zakup form nietypowych, możemy wybierać spośród modeli w różnych kolorach, w tym także ascetycznym kolorze stali. W nowoczesnych wnętrzach pięknie prezentują się modułowe grzejniki rurowe, którym nadać można dowolny kształt – także łukowy. Czystość spawu gwarantuje grzejnikom rurowym nieskazitelny wygląd i sprawia, że często wyglądają na ścianie niczym wyrafinowana artystycznie konstrukcja rzeźbiarska.

Lato sprzyja remontom – wybierajmy nowoczesne grzejniki i zmieniajmy aranżację naszych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.