Noworoczne oczyszczanie przestrzeni

Przełom starego i nowego roku nastraja nas bardzo… porządkowo. To dobry moment, żeby pozbyć się zbędnych ubrań czy książek, a te, które zostaną ułożyć w nowej konfiguracji, nowym miejscu, nowej szafce. W wielu z nas budzi się teraz dusza majsterkowicza. Stajemy przed wyborem: albo wyrzucimy zalegające na balkonie czy pawlaczu przydasie, albo wykorzystamy je np. do zrobienia pomysłowych mebli. Drobna odmiana aranżacyjna może być bardzo ożywcza dla każdego pomieszczenia w mieszkaniu.

Ciekawym pomysłem jest ruchoma półka na książki. To mebel typu kilka w jednym. Pomysłowy system zawiasów pozwala na zmianę kształtu całej konstrukcji w zależności od naszego samopoczucia czy wystroju pokoju. Atrakcyjnie wyeksponowane książki będą ozdobą każdego salonu czy pokoju nastolatka. Oczywiście patent z ruchomą półką wykorzystać można nie tylko na książki, ale także na dowolną kolekcję, a nawet na…nic. To po prostu atrakcyjna ozdoba pomieszczenia.

https://www.facebook.com/thisisinsiderhome/videos/560817047671806/?t=6

Ciekawym i pożytecznym konceptem jest dawanie drugiego życia meblom, które miały się już do niczego nie nadawać. Upcycling tchnie nowe życie w starą komodę czy regał, całkowicie zmieniając ich przeznaczenie. W ramach radosnej twórczości re- i upcyclingowej możemy stworzyć meble z palet albo skrzynek po owocach. Jak zawsze, liczy się pomysłowość i staranność wykonania.

Noworoczne oczyszczanie przestrzeni ma więc wymiar tyle symboliczny, ile ściśle praktyczny. Porządki w mieszkaniu idą w parze z porządkami w głowie i łatwiej wejść w nowy rok bez zbędnych balastów. A co z rzeczami, których mimo wszystko postanowimy się pozbyć? Niech trafią w ręce osób, którym będą potrzebne.

 

6 Budget-Friendly Furniture Upcycling Projects

Six budget-friendly furniture upcycling projects!

Opublikowany przez Nifty Piątek, 26 października 2018

Możemy je nieodpłatnie przekazać do przytuliska dla bezdomnych, domu samotnej matki czy innej placówki. Jeśli nie wiemy gdzie przekazać dobre rzeczy, zajrzyjmy tutaj – a nuż znajdziemy miejsce gotowe przyjąć coś do nas w niedalekiej odległości od domu. Może się także okazać, że przeglądając stronę trafimy na informację, że dom dziecka w naszym mieście potrzebuje pomocy w ramach wolontariatu. Nie tylko rzeczami warto się dzielić – czasem i umiejętnościami także.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.