Parawany pokojowe

Wiosna zagląda nam w okna i coraz częściej nachodzi nas ochota na remont albo przemeblowanie. Remont jest kosztowny i bez zastrzyku gotówki nie ma co ruszać z miejsca. Niejednokrotnie zmiany są nam potrzebne nie tyle ze względu na komfort zamieszkiwania, ile z uwagi na komfort psychiczny – potrzebujemy odmiany, nowości. Wiosna nastraja nas optymistycznie i wydaje się, że znowu zaczynamy wszystko od początku…

Doskonałym pomysłem na przearanżowanie przestrzeni mieszkalnej jest wstawienie dekoracyjnego parawanu. To taka przenośna ścianka działowa, która w zależności od potrzeb może zasłaniać albo dzielić. Idealnie sprawdzi się w salonie połączonym z kuchnią, kiedy chcemy zróżnicować powierzchnię. Parawan jest nieoceniony, kiedy trzeba zasłonić fragment pomieszczenia przed niespodziewanymi gośćmi, odizolować od siebie rodzeństwo albo znaleźć spokojne miejsce dla mamy karmiącej piersią.

parawan do sypialni

Trójskrzydłowy parawan pokojowy może być zrobiony z cieniutkich bambusowych listewek i wtedy przepuszcza światło. Można też nabyć modele z grubej impregnowanej tkaniny, które naprawdę dobrze chronią przed wzrokiem ciekawskich. Taki parawan łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy gąbki i woda z łagodnym detergentem. Kiedy jest bezużyteczny – można go złożyć na płasko, zupełnie jak deskę do prasowania albo leżak ogrodowy, i wsunąć w szczelinę obok szafy.

Parawan to doskonałe miejsce do wyeksponowania ukochanych reprodukcji albo fotografii. Zamiast kupować model z katalogu producenta, można zamówić własny projekt – zupełnie tak samo jak przy zamawianiu fototapety.

parawan

Wiosenne porządki warto więc zacząć od rozpoznania czy naprawdę potrzebujemy generalnego remontu, czy bardziej zależy nam na zmianach wizualnych – niekoniecznie kuciu ścian i zmianie podłóg. Parawan to przecież także miły akcent kolorystyczny, który może stać się kontrapunktem dla ascetycznych mebli czy koloru ścian.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że parawan świetnie sprawdzi się w łazience, jeśli nie mamy możliwości zamontować tam kabiny prysznicowej. Nie tylko zasłoni nasze ablucje przed okiem ciekawskich, ale także ograniczy zachlapywanie pomieszczenia. Impregnowana tkanina schnie prędko – jak namiot albo parasol. Po wzięciu prysznica parawan może posłużyć jako miejsce do suszenia ręczników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.