Płyty i kostki brukowe do aranżacji ścieżek ogrodowych – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Betonowe kostki i płyty to obecnie najpopularniejszy materiał do utwardzania ścieżek wokół domu. Dzięki nim można stworzyć nie tylko solidną, ale też niezwykle atrakcyjną nawierzchnię. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze kostek ścieżek w ogrodzie?

Nowoczesne betonowe kostki brukowe i płyty to produkty uniwersalne, można je zastosować w ogrodzie, na podjeździe, chodniku, tarasie. Różnorodność kolorystyki i stylów pozwala dopasować je do każdego budynku i stworzyć wyjątkową kompozycję, także w połączeniu z naturalnymi materiałami, np. kamieniem. Jak wśród szerokiej oferty nowoczesnych kostek brukowych i płyt wybrać odpowiednie do swojego do ogrodu? Na przykładzie produktów marki Semmelrock przyjrzymy się ich najważniejszym cechom i właściwościom.

Kostki  i płyty brukowe – gładkie, szorstkie, wielobarwne, postarzane – rodzaje powierzchni

Płyty i kostki do aranżacji ścieżek mogą posiadać różne powierzchnie. W przypadku produktów Semmelrock występują cztery rodzaje. Kostki o powierzchni gładkiej są najbardziej uniwersalne, wśród nich można znaleźć zarówno produkty jedno, jak i wielokolorowe. Świetnie pasują do niemal każdej architektury, ale ich szczególną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Kostka klinkierowa pasuje do nowoczesnego i tradycyjnego budownictwa, jednocześnie jest to jeden z najzdrowszych dla człowieka materiałów. Powierzchnia płukana charakteryzuje się szorstką strukturą, wzbogaconą o drobinki naturalnego kamienia lub kruszyw naturalnych. Z kolei kostka obijana jest wykonana z materiału poddanego procesowi postarzania, dzięki czemu świetnie komponuje się ze „starą architekturą”.

Cechy użytkowe kostek i płyt Semmelrock

Przy zakupie materiałów do budowania nawierzchni warto zwrócić szczególną uwagę na ich właściwości użytkowe. Marka Semmelrock wyróżnia w swoich produktach cztery główne cechy: antypoślizgowość, poziom głośności podczas poruszania się, komfort poruszania się i łatwość utrzymania w czystości. Produkty o wysokim poziomie antypoślizgowości są najbardziej odpowiednie dla rodzin z dziećmi oraz dla osób mających trudności w poruszaniu się. Najbezpieczniejsze pod tym względem są kostki i płyty o powierzchni płukanej. Najbardziej ciche, a jednocześnie najłatwiejsze w czyszczeniu są produkty gładkie. Im bardziej porowata i nieregularna struktura kostki i płyt, tym trudniej usunąć z niej brud, czy fragmenty roślin. Czyszczenie takich powierzchni nie jest niemożliwie, wymaga jednak więcej pracy. Jeśli zależy nam na wysokim komforcie poruszania się, nie ma on związku z rodzajem powierzchni, ale przede wszystkim modelu kostki lub płyty. Jak zapewnia producent, najlepiej przekonać się o tym przeglądając katalog produktów.

Więcej informacji o produktach Semmelrock oraz ciekawe porady ekspertów tutaj: https://www.semmelrock.pl/warto-wiedziec/porady-eksperta/cechy-uzytkowe-produktow-do-aranzacji-sciezek-i-podjazdow-marki-semmelrock-poznaj-nasza-klasyfikacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.