Poduszka podróżna

Długie podróże potrafią zmęczyć nie tylko kierowcę – także pasażera. Wielogodzinne mruczenie silnika sprawia, że po jakimś czasie człowiek staje się senny, a głowa sama opada do przodu. I tu jest pies pogrzebany: to bezwiedne opadanie głowy jest nie tylko uciążliwe i po prostu niewygodne, ale także niebezpieczne. Kręgi uciskają tętnicę szyjną, co może doprowadzić do jej uszkodzenia i dalszych konsekwencji np. w postaci wylewu. Nie trudno też o nadwerężenie mięśni i długotrwały ból szyi

Poduszka podróżna powinna więc znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto planuje długie godziny spędzić w samochodzie albo samolocie. Do wyboru jest mnóstwo modeli. Co wybrać?

Poduszka – szalik

To nie jest zwykły rogal – poduszkę można zarzucić na szyję niemal jak szalik. Wypełnienie silikonowe sprawia, że poduszka dopasowuje się do naszych kształtów i siły nacisku. Głowa nie koleboce się na boki, nie ma ryzyka urazów szyi. Można spokojnie skłonic głowę na miękką poduszkę i zapaść w kojący i… skracający czas podróży sen.

poduszka na podróż

Zapinana poduszka rogal

Klasyczny kształt wypełniony wysokoelastyczną pianką poliuretanową. Co ważne, poduszkę można zapiąć, co gwarantuje, że nie będzie się zsuwać z szyi. Jest miękka, ale ma się wrażenia zapadnia – to naprawdę dobra pianka dostosowująca się do naszych potrzeb. Miłą dla skóry obleczkę można ściągnąć i uprać.

poduszka na podróż

Poduszka z kapturem

Idealna poduszka dla kogoś, kto chce się odizolować od współpasażerów. Przy okazji – zaciemnienie i wyciszenie. Doskonałe rozwiązanie do pociągu, autokaru czy samolotu. Miękkie elastyczne wypełnienie, przyjemna tka skóry delikatna tkanina. Można ją wrzucić do pralki.

poduszka na podróż

Poduszka podróżna to niewielki wydatek, który powinno się poczynić przed wyjazdem. Przydatna jest zwłaszcza, kiedy na tylnej kanapie podróżują dzieci. Bez poduszki jest im naprawdę niewygodnie. Zdarza się, że jeden z rodziców musi przesiąść się do tyłu, żeby podtrzymywać opadającą głowę potomka. Kiedy mkniemy autostradą można jeszcze malucha ułożyć, ale gdy droga pnie się w górę i opada – nie ma mocnych: opada i głowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.