Ubranie czy zdrowie? Wybór należy do ciebie!

Nie bez powodu sparafrazowałam w tytule napis umieszczany na paczkach papierosów. Także ubrania, które nosimy na co dzień mogą przyczynić się do kłopotów ze zdrowiem. Fakt, że mówimy właśnie o odzieży codziennej jest ważny. Bo gdyby chodziło wyłącznie o te nieszczęsne dyżurne szpilki, które tak fatalnie wpływają na nasze kości, mięśnie czy ścięgna, to jeszcze nie byłoby źle. Ale w grę wchodzą także elementy garderoby tak banalne jak T-shirty czy majtki.

W czym rzecz?

Po pierwsze, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, jak długą drogę przechodzą nasze ciuchy zanim trafią do garderoby. Jeśli mamy wrażliwą skórę, źle mogą na nią zadziałać barwniki, wszelkie substancje, którymi chroni się ubrania w transporcie, a nawet to, że ciuchy mają w drodze kontakt z wieloma osobami i miejscami. Nie bez powodu zaleca się, żeby ubrania świeżo przyniesione ze sklepu od razu uprać.

Po drugie, jeśli kupujemy ciuchy na placu,  w miejscach, w których nie muszą one posiadać żadnych atestów i spełniać żadnych norm, może się okazać, że barwniki użyte do ich farbowania są po prostu szkodliwe i w ogóle nie dopuszcza się ich do użytkowania na rynkach europejskich. Jeżeli więc nałogowo kupujemy podróbki znanych marek, nie zdziwmy się, że coś złego dzieje się z naszą skorą – np. pojawia się pokrzywka czy uporczywy świąd.

Cierp ciało jakeś chciało

Po trzecie, wiele prawdy jest w powiedzeniu, że dla urody trzeba cierpieć – o ile wyrażamy zgodę na cierpienie w takim celu. Na pewno wyrażają je panie noszące stringi, przez którą to seksowną część garderoby łatwo nabawić się infekcji intymnych, czy bardzo obcisłe spodnie z wysokim stanem, przyczyniające się do zaburzeń krążenia w nogach oraz do problemów w przemianą materii (trawieniem).

Oczywiście nie namawiam nikogo, żeby się nagle z dnia na dzień zapuścił i zaczął wyznawać zasadę „jakim mnie Panie Boże stworzyłeś, takim mnie masz”, ale myślę, że czasem warto pomyśleć o tym, że nasze ciało zniesie określoną liczbę odzieżowych eksperymentów, a potem powie dość.

 

Fashion items that secretly damage your health.

Fashion items that secretly damage your health.

Opublikowany przez Now I've Seen Everything Sobota, 25 sierpnia 2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.