Czy warto kupić dom wakacyjny w ciepłych krajach?

Jeszcze kilka lat temu hitem były domy i mieszkania wakacyjne nad polskim morzem. Polacy zorientowali się, że zamiast wynajmować pokoje hotelowe czy prywatne kwatery, można samemu stać się posiadaczem domu wakacyjnego na wynajem i na tym zarabiać. Oczywiście termin „dom wakacyjny” oznacza zarówno samodzielny budynek mieszkalny, jak i mieszkanie czy apartament, które pod naszą nieobecność można wynajmować turystom. Taka inwestycja to dwa w jednym – raz, że mamy swoje lokum na każdy weekend, urlop i wakacje; dwa, że to dodatkowy zarobek z najmu. Administrowanie mieszkaniem i doglądanie go można polecić wyspecjalizowanej agencji, mamy wtedy pewność, że lokal będzie zawsze w dobrym stanie.

Widok na ciepłe morze

A teraz wyobraźmy sobie, że kupujemy dom wakacyjny w kraju, w którym lato trwa przez cały rok. Chorwacja albo Hiszpania to ukochane destynacje turystyczne naszych rodaków, o których coraz częściej myślą także jako o destynacjach finansowo opłacalnych. Zainteresowanie zakupem domów, willi, mieszkań i apartamentów pod wynajem stale rośnie. Wciąż pojawiają się agencje nieruchomości specjalizujące się w obsłudze polskich klientów pragnących kupić samodzielny lokal w tych właśnie krajach.

apartament nad morzem

Jeszcze niedawno zakup nieruchomości zagranicznej uchodził za luksus dla bogaczy. Dziś wpisuje się w trend, zgodnie z którym osoby po prostu dobrze sytuowane myślą perspektywicznie i traktują inwestycję w nieruchomość jako zabezpieczenie przyszłości swojej rodziny.  To zabezpieczenie tym bardziej opłacalne, że człowiek nie pozostaje z tego rodzaju decyzjami sam – polskie agencje nieruchomości współpracują z developerami zagranicznymi, mają zaprzyjaźnionych prawników, którzy zdejmą z nas wszelkie skomplikowane procedury formalno-prawne. Nic tylko mierzyć siły na zamiary i kupować nieruchmość w ciepłych krajach.

nad morzem

Wahacie się? To zrozumiałe. Ale jeśli zasialiśmy w waszych głowach wątpliwości, zastanówcie się czy nie warto pomyśleć jednak o inwestycji w zagraniczną nieruchomość. Własny lokal z widokiem na ciepłe morze i możliwość ucieczki z kraju zawsze wtedy, kiedy zima wydaje się nie mieć końca to naprawdę kusząca perspektywa, prawda…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.