Wieszaki na rower

Piwnica albo balkon to niestety nie jest dobre miejsce do przechowywania roweru. Włamanie wydaje się kwestią czasu… Z koli trzymanie roweru w przedpokoju znacznie utrudnia przemieszczanie się po domu. Jednak to właśnie mieszkanie zdaje się być najbezpieczniejszym miejscem dla naszego ukochanego jednośladu.

Zamiast zagracać przedpokój, warto kupić funkcjonalny wieszak na rower/rowery. Odpowiednio zainstalowany nie tylko nie będzie zajmować miejsca, ale także może stać się atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. Od jakiegoś czasu i rowery, i deskorolki, i hulajnogi stanowią charakterystyczny gadżet miejskich mieszkań, których właściciele cenią sobie ekologię i zdrowy tryb życia.

Wieszak podwieszany pd sufitem

sufitowy wieszak na rower

 

Można go zamontować w każdym wysokim pomieszczeniu. System rolek i linek wywinduje nasz ukochany jednoślad tak wysoko, że nie będzie przeszkadzał nikomu. Zasada działania wieszaka jest taka sama, jak podsufitowej suszarki na pranie. To dobry patent do pokoju nastolatka czy do przydomowego warsztatu albo garażu.

Wieszak – półka

wieszak na rower

Można go z powodzeniem zainstalować na ścianie w przedpokoju, przy okazji ozdabiając samą półkę drobiazgami albo traktując ją jako stałe miejsce pobytu kluczy, czapek czy telefonu. Wieszak-półka unieruchomi nam rower tuż nad ziemią, albo nieco wyżej. To doskonała alternatywa dla roweru opartego o ścianę, który przewraca się, gdy tylko zahaczymy go torbą czy łokciem.

Stojak-wieszak na dwa rowery

wieszak na rower

Rozwiązanie garażowo-warsztatowe.  Jednak zamontowanie takiej rury w salonie byłoby lekkim przegięciem – chyba że mamy wśród domowników amatorki poole dance…:)

Jeśli decydujemy się trzymać rower w domu albo wysprzątanym garażu, musimy dbać o jego czystość. Nie ma opcji, żeby na którymś z wieszaków zainstalować pojazd z oblepionymi błotem oponami czy ramą. Już choćby z tego powodu przechowywanie roweru gdzie indziej niż w piwnicy czy wózkowni wydaje się dla samego pojazdu dobrym rozwiązaniem: im czystszy rower, tym łatwiej utrzymać go w dobrym stanie technicznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.