Zamiatarka ręczna

Jesienne liście pod nogami to moc poetyckich uniesień dla wrażliwców, frajda dla dzieci i zwierzaków domowych oraz udręka dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na posesji. Tym ostatnim daje się we znaki także wiele innych zanieczyszczeń, jak papierki, kamyki, piach, kapsle… Inaczej patrzy się na świat, kiedy każdy liść i wdeptany w asfalt kapsel od piwa jest wyłącznie przedmiotem fotograficznych uniesień, inaczej, kiedy trzeba to wszystko posprzątać. Utrzymanie porządku na chodnikach, alejkach, dookoła domu czy bloku to nie lada wyzwanie.

Coraz rzadziej, na szczęście, osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku jako jedyną broń w walce z chodnikowym chaosem mają tradycyjną miotłę. Owszem, można podmieść co nieco, kiedy już na posesji panuje ład, ale kiedy w grę wchodzą solidne porządki, lepszym rozwiązaniem jest zamiatarka ręczna.

zamiatarka ręczna

 

Genialny patent

Kiedy przyglądam się nowoczesnym zamiatarkom ręcznym, mam wrażenie, że cofam się w czasie. Kiedy byłam mała, podobne urządzenia pochłaniające śmieci z domowych podłóg nosiły nazwę Kura. Tak, domowa kura, coś pomiędzy miotłą a odkurzaczem. Wirująca na wałku szczotka pochłaniała zanieczyszczenie z podłogi i zasysała do pojemnika, który potem należało opróżnić. Patent był prosty i skuteczny. I równie prosty i skuteczny jest ten proponowany w zamiatarkach ręcznych. Dodatkowo każda zamiatarka ręczna ma regulowany uchwyt, co znacznie poprawia komfort pracy, kiedy w grę wchodzi sprzątanie dużych powierzchni.

Kolejna zaleta zamiatarek jest taka, że docierają swoimi obrotowymi szczotkami we wszelkie zakamarki – do krawędzi i narożników. Zamiatarkę łatwo przenieść, opróżnić i znaleźć jej miejsce w schowku. Jest ergonomiczna, łatwa w obsłudze i w transporcie.

zamiatarki ręczne

Zamiatarka ręczna to bardzo pomysłowe choć proste urządzenie. Jeśli mamy dom na dużej posesji albo zastanawiamy się w co wyposażyć naszych pracowników dbających o utrzymanie posesji innych osób, warto rozpatrzyć zakup tego rodzaju urządzeń. To naprawdę ergonomiczny zakup, który eliminuje konieczność używania tradycyjnych mioteł,  nie zawsze radzących sobie z większymi zanieczyszczeniami, liśćmi czy drobnym piachem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.