Zanim ruszymy w podróż

Zima trzyma, zapowiadają coraz większe mrozy i wyjątkowo zimny marzec. Tymczasem wielu z nas jest już na etapie planowania urlopu i wakacji z dziećmi. Pomijam fakt, że coraz częściej na ferie zimowe też uciekamy do ciepłych krajów. Zanim marzenia o plażach pod palmami staną się rzeczywistością, postarajmy się w naszym planowaniu myśleć i o rzeczach najważniejszych, i o drobiazgach – to one w ostatecznym rozrachunku przesądzają o komforcie w podróży.

Zanim ruszymy w podróż konieczne sprawdźmy wymiar bagażu podręcznego w linach lotniczych, na które rezerwujemy bilet. Zwłaszcza, jeśli czeka nas podróż z dziećmi. Nie jest tajemnicą, że kiedy podróżujemy sami, jesteśmy w stanie zapakować do bagażu podręcznego rzeczy potrzebne na tygodniowy pobyt, ale z dziećmi…

rozmiar bagażu podręcznego

Jak zminimalizować bagaż i jak strategicznie poukładać nasze rzeczy, podpowiadamy w filmiku poniżej. Podobnych podpowiedzi znajdziecie w sieci mnóstwo – warto z nich korzystać, bo to naprawdę fantastycznie przydaje się w drodze – nie tylko w czasie podróży samolotem. Jeśli mamy przy sobie same niezbędne rzeczy i bagaż nieobciążający kręgosłupa, możemy czuć się naprawdę swobodnie.

Paniom przypominamy, że warto zaopatrzyć się w małe buteleczki do utoczenia odrobiny ich ulubionych kosmetyków. Jeśli używacie szkieł kontaktowych, można do transportu kosmetyków użyć pojemniczków na soczewki. Słowem: w przypadku pakowania, zwłaszcza bagażu podręcznego do samolotu, zawsze warto pokombinować.

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/2031325783788810/

A na deser coś dla osób preferujących przemieszczanie się samochodem. Poniższy camper to wersja iście królewska. Ne dość, że zaprasza nas na salony, to jeszcze pomieści w swoim brzuchu mały samochód osobowy. Możemy więc zaparkować olbrzyma na parkingu dla olbrzymów i ruszyć na podbój miasta maluchem. Tak właściwie ów olbrzym do po prostu hotel na kółkach! Wiem, dla wielu z nas nawet wypożyczenie zwykłego campera jest zbyt kosztowne, ale nie mogłam się oprzeć, żeby wam tego wypasionego modelu nie pokazać.

 

Volkner Mobil – Vario Mobil

Luxury Travel Mobile

Opublikowany przez Viral in USA na 12 lutego 2018

Tak czy siak – w podróży najbardziej liczy się samowystarczalność i mobilność. Przygotowując się na tęgie mrozy, uciekajcie myślami w ciepłe kraje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.