Zespół niespokojnych rąk

To nie będzie tekst medyczny, tylko artystyczny. Są bowiem tacy ludzie, którzy znajdują przyjemność w nieustannym robieniu pięknych przedmiotów własnoręcznie. Nie dla nich supermarketowe gotowce,  oni muszą mieć w domu coś oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju. Nie dla nich sadzanie dziecka przed telewizorem, żeby się samo sobą zajęło – nie dość, że wciągają dziecko do krainy swoich pasji to jeszcze sami znajdują przyjemność w bawieniu się z pociechą. Nie dla nich wyrzucanie przedmiotów pozornie zbędnych – dla nich recykling a przede wszystkim upcykling, czyli – ja podaje Wikipedia – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Surowce i przedmioty codziennego użytku o niecodziennym wyglądzie bądź zastosowaniu.

Turn your room into a haven for relaxation with these color-changing cloud lamps! ☁️

Opublikowany przez Nifty 11 maja 2018

Upcykling to fenomenalna sprawa. Często intuicja podpowiada nam, że to, co planujemy wyrzucić jednak by się jeszcze mogło przydać. I nie chodzi bynajmniej o przydasie, które lądują na balkonie, pawlaczu albo w piwnicy – chodzi o przedmioty, które wymagają niewielkich przeróbek i mają szansę stać się awangardowymi elementami sztuki użytkowej.

Jeśli rodzice mają zespół niespokojnych rąk, dzieci także znajdują przyjemność w pracach plastycznych i szeroko pojętym DIY. Wyobraźcie sobie nastolatka, który nieustannie domaga się zmian w swoim pokoju. Jeśli ma choć odrobinę zacięcia plastycznego albo lubi majsterkować, na pewno będzie w stanie zorganizować wokół siebie przestrzeń. Jeśli żadne rękodzieło nie wchodzi w rachubę, będziemy nieustannie bombardowani prośbami o kupowanie kolejnych gadżetów.

https://www.facebook.com/5min.crafts/videos/1352782114864370/

Wydaje się, że moda na upcykling przychodzi falami. Kiedy czujemy przesyt jednakowością naszych mieszkań i ubrań, przypominamy sobie, że można sięgnąć po druty, szydełko, maszynę do szycia, skrzynkę z narzędziami. Niedawno ulegliśmy modzie na meble z palet – czyż nie był to doskonały pomysł? Zwykłe babcine druty i szydełka zamieniliśmy na hand knitting czyli robienie dzianiny wyłącznie przy użyciu rąk i baaardzo grubej włóczki albo materii pozyskanej z pociętych na paski i powiązanych w dłuuugi sznur bawełnianych podkoszulków.

Zespół niespokojnych rąk to bardzo atrakcyjna przypadłość…

This artist carves cans into works of arts using only his thumbs!

This artist carves cans into works of arts using only his thumbs!

Opublikowany przez What Did I Just Watch? 23 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.