samochod hybrydowy

5 zalet samochodów hybrydowych

Samochody hybrydowe to duża oszczędność dla kierowców, która wiąże się z eksploatacją tych pojazdów. Koncerny z kolei decydując się na wprowadzenie takich aut do swojej oferty, wpisują się w aktualny trend dążenia do zeroemisyjności. Równocześnie mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym normom emisji spalin. Jakie zalety mają takie pojazdy?

Czym się wyróżnia samochód hybrydowy?

Auta hybrydowe zamiast jednego źródła napędu, mają dwa. Każdy samochód dodatkowo ma jednostkę spalinową benzynową lub wysokoprężną i silnik elektryczny (może być ich więcej niż jeden). Równocześnie akumulator w „hybrydach” nie zawsze musi być doładowany z zewnętrznego źródła. Należy jednak pamiętać, że wewnątrz tej grupy aut można dokonać pewnego podziału, np. na mHEV (hybrydy), HEV (hybrydy) oraz PHEV (plug-in). Właśnie dlatego hybrydy Volvo to grupa rozbudowanych samochodów, która wciąż się powiększa.

Jakie zalety mają samochody hybrydowe?

Bezsprzeczną zaletą aut z napędem hybrydowym jest to, że mają niższe zużycie paliwa, co wiąże się z rekuperacją energii spowodowaną obecnością silnika elektrycznego. Producenci deklarują, że oszczędności te mogą wynosić nawet do 4 litrów na 100 kilometrów. Właściciele „hybryd” doceniają je z kolei za zeroemisyjność, cichą i komfortową jazdę po mieście. Na liście atutów znajduje się także mniejsze zużycie tarcz i klocków hamulcowych, brak awarii typowych dla pojazdów z silnikiem wysokoprężnym, niższe opłaty za parkowanie, mniejsze zanieczyszczenie powietrza czy obniżenie podatku akcyzowego.

Dodatkowo producenci samochodów hybrydowych oferują Klientom wiele przywilejów wynikających z ich zakupu. Właściciele tych pojazdów mogą korzystać z pasów ruchu dla autobusów, poruszać się po strefach czystego transportu czy bezpłatnie parkować w strefach płatnego parkowania (bez dodatkowych oznaczeń auta). Takie środki transportu oferuje m.in. renomowany salon Volvo Car Wrocław-Bielany, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Czy warto kupić „hybrydę”?

Warto rozważyć kupno samochodu hybrydowego pod kątem własnych potrzeb. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają pojazdu „eko”, chcą oszczędzić na paliwie, a każdego dnia pokonują krótkie dystanse po mieście. Decydując się na taki zakup można także wpisać się w trend zeroemisyjności.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły