Akademik w Łodzi

Akademik w kultowej Łodzi – jak wybrać?

Akademik w Łodzi
Fot. PixaBay

Każdy kto wybiera się na studia, które są poza jego normalnym miejscem zamieszkania, powinien rozważyć zamieszkanie w akademiku. W końcu okres studiów to ten moment przejściowy, między wiekiem nastoletnim, a dorosłością, który powinno się spędzić w wyjątkowych warunkach. Takie oferuje akademik w Łodzi, który nawiązuje swoją stylistyką do całego, kultowego przecież już miasta. Co można w nim znaleźć?

Łódź to wyjątkowe miasto, które ostatnimi laty przeszło ogromną metamorfozę. To już nie tylko ulica Piotrkowska, która była centrum kulturowo-rozrywkowym aglomeracji miejskiej, ale także liczne miejsca, które powoli stają się już kultowe, chociażby Manufaktura. Można powiedzieć, że to przecież „tylko centrum handlowe”, ale każdy kto w nim był, od razu zmienia zdanie na ten temat. W Łodzi nic nie jest „tylko”, a już na pewno nie akademiki.

Akademik w Łodzi

Studiowanie w tym pięknym mieście może się jednak wiązać także z pewnymi problemami, a mianowicie z tym, że trzeba znaleźć dla siebie odpowiednie lokum. Wybór akademików w Łodzi jest ogromny, ale żeby w pełni doświadczać uroków tego miasta, najlepiej zdecydować się na takie miejsce, które oferuje dokładnie tyle samo atrakcji, co sama Łódź. Dlatego prywatny akademik w Łodzi może być najlepszym z możliwych wyborów. Szczególnie, jeżeli ten ma doskonałą lokalizację tuż obok samego Uniwersytetu Łódzkiego.

Akademik w Łodzi
Fot. PixaBay

Takim prywatnym akademikiem w Łodzi jest budynek BaseCamp, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś stała „Łódzka Drukarnia”, czyli miejsce tętniące przemysłem. Dziś tętni studenckim życiem, ale w najlepszym tego słowa rozumieniu. Znajdziemy tam między innymi miejsce, gdzie będzie można wypożyczyć rower, ale nie zabrakło także… parkingu podziemnego. Do tego należy jeszcze doliczyć siłownie czy kilkanaście przestrzeni kuchennych z doskonałym wyposażeniem, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki. Akademik w Łodzi nie musi więc być starym, odrapanym budynkiem, jak to było przed laty, a może być nowoczesnym oraz sprzyjającym do nauki obiektem. Wystarczy tylko wybrać ten, który jest faktycznie interesujący, bo już niebawem może się okazać, że będzie kultowy. Jak całe miasto!

Polecane w serwisie

Popularne artykuły