inteligentny zegarek

Apple Watch w służbie Jej Królewskiej Mości BMW

inteligentny zegarekJames Bond nie podniecałby się tym wynalazkiem – o samochodach sterowanych zegarkiem słyszał już dawno temu. Tymczasem zwykli zjadacze chleba dostępują właśnie zaszczytu: zegarki rodem z Bonda zstępują pod strzechy. Smartwatch firmy Apple (Aplle Watch) obsługiwał będzie aplikację Remote App, współpracującą z wybranymi modelami samochodów. BMW i3 i BMW i8 – auta sterowane Apple Watch – mają być dla posiadaczy namiastką samochodów agenta 007. BMW i3, pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny, to prawdziwie ekologiczny model auta: zerowa emisja spalin, wnętrze wykonane z surowców podlegających recyklingowi (plastik  z butelek PET, wełna). BMW i8, sportowy majstersztyk, dysponuje silnikiem hybrydowym. Zaletą hybrydowego układu plug-in jest m.in. idealna synchronizacja silnika elektrycznego i spalinowego. To pierwszy samochód sportowy o parametrach zużycia paliwa i emisji spalin małego miejskiego auta.

Aplikuj o… doskonałość

Dzięki Remote App w Apple Watch kierowca będzie mógł monitorować poziom naładowania baterii i czas ładowania (w normalnych warunkach w pełni naładowane BMW i3 przejedzie od 130 do 160 kilometrów, a ładownie baterii przez konwencjonalne gniazdko trwa około 8 godzin, zaś w ogólnodostępnej publicznej stacji ładowania – około… pół godziny). Aplikacja podpowie lokalizację najbliższej stacji ładowania. O tak banalnych kwestiach jak możliwość sprawdzenia czy zamknięte są okna, drzwi i bagażnik nie warto nawet wspominać. Warto natomiast o możliwości zlokalizowania samochodu. Choć sam do nas nie podjedzie – tu James Bond jest o krok przed BMW… – na pewno zaoszczędzimy czas na niejednym wielopoziomowym parkingu pod centrum handlowym. Remote App pozwala także sterować ogrzewaniem i klimatyzacją.

Czerwone jabłuszko

Albo w innym wybranym kolorze. Apple zapowiada wypuszczenie na rynek inteligentnego zegarka w trzech kolekcjach (Watch, Apple Watch Sport i Apple Watch Edition) oraz z kilkoma różnymi kolorami pasków. Do pracy Apple Watch będzie potrzebował iPhone’a (5, 5c 5s,6, 6 Plus). Przy całej swej inteligencji, nowy produkt Apple posiada klasyczne pokrętło – takie, jakie pamiętamy z zegarków naszych dziadków, w których służyło do nakręcania sprężyny – stworzone z myślą o powiększaniu zdjęć i nawigowaniu po menu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły