samochodowe szroty

Auto szrot – do kogo kieruje swoją ofertę?

Istnieje wiele sytuacji, w których oddanie samochodu na złomowisko może okazać się jedynym możliwym rozwiązaniem. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy auto nie nadaje się już do użytku. W jakich przypadkach warto oddać pojazd na złom? Jak wygląda taki proces? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Kiedy warto oddać auto na złom?

Istnieje wiele powodów, dla których auta trafiają na złom. Jednym z nich jest tzw. szkoda całkowita. Oznacza ona sytuację, w której naprawa auta powypadkowego kosztuje więcej, niż wart jest sam samochód. W takim przypadku naprawa jest po prostu nieopłacalna i pojazd trafia na złom. Nie potrzeba jednak wypadku, aby remont auta był nieopłacalny. Warto jest wtedy rozważyć oddanie samochodu na złomowisko.

Auto szrot jest najlepszym rozwiązaniem dla aut, które nie przedstawiają już żadnej wartości. Są stare, zniszczone, ich naprawa się nie opłaca, a ze względu na stan jakakolwiek sprzedaż nie jest możliwa. Za oddanie samochodu na złom otrzymamy zapłatę, która, chociaż w pewnej części wynagrodzi nam stratę samochodu. Osoby z okolic Bielska-Białej, które chcą zdecydowania się na oddanie pojazdu na złomowisko, zachęcamy do sprawdzenia frazy auto szrot w Bielsku.

Jak wygląda proces złomowania auta?

Oddanie samochodu na złom to również formalności. W miejscu skupu należy stawić się z takimi dokumentami jak: dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Po oddaniu auta otrzymamy specjalny dokument, który należy dostarczyć do miejscowego wydziału komunikacji. Pomoże on w wyrejestrowaniu pojazdu, a także odzyskaniu kosztów nieopłaconego OC. Złomując auto, warto korzystać ze sprawdzonych, legalnie działających auto szrotów. 

Złomowanie auta przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności należy dostarczyć auto na złomowisko. Jeżeli nie jest to możliwe, skup oferuje darmowy transport pojazdu. Na miejscu rzeczoznawcy przygotują wycenę, a kwota zostanie wypłacona od ręki w gotówce. Następnie samochód zostanie poddany rozbiórce, a elementy nadające się do dalszej eksploatacji zostaną wystawione na sprzedaż. 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły