dieta dzieci

Bezpłatna kontrola masy ciała u dzieci w wieku szkolnym

dieta dzieciPolskie dzieci tyją najszybciej w Europie. WHO podaje, że w ostatnich 20 latach liczba dzieci z nadwagą wzrosła aż trzykrotnie.

Najnowsze badania zachowań zdrowotnych polskiej młodzieży w wieku 11-15 lat wskazują, że nadmierna masa ciała występuje u 29,7% chłopców i 14,3% dziewcząt (wg kryteriów WHO, 2007).

Winą za taki stan rzeczy można obarczyć zmieniający się model życia, który sprzyja powstawaniu otyłości. Proponowane przez ekspertów działania zmierzające do zahamowania rozwoju otyłości wśród dzieci sprowadzają się do 8 obszarów:

 * wspieranie zdrowego startu w życiu,

* tworzenie prozdrowotnego środowiska szczególnie w przedszkolach i szkołach,

* ułatwienie dokonywania prozdrowotnych wyborów żywieniowych i związanych ze stylem życia,

* ograniczenie marketingu i reklamy skierowanej do dzieci w zakresie produktów niepolecanych w codziennym ich żywieniu,

* edukacja prozdrowotna rodzin,

* działania zachęcające do aktywności fizycznej,

* poprawa koordynacji badań nad nadwagą i otyłością na poziomie krajowym i europejskim,

 * monitorowanie i ocena stanu zdrowia i zachowań zdrowotnych w populacji rozwojowej.

Wpisując się w te działania białostockie Centrum Dietetyki Stosowanej zaprasza na mikołajkowe bezpłatne kontrole masy ciała u dzieci w wieku szkolnym

– Rodziców z dziećmi w wieku 10-14 lat zapraszamy do Centrum Dietetyki Stosowanej na bezpłatne badania obejmujące m.in. pomiar masy cała oraz tkanki tłuszczowej. Dzięki analizie składu ciała ocenimy czy Twoje dziecko ma nadwagę lub otyłość i czy w związku z tym powinno rozpocząć dietoterapię. W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości zaproponujemy schemat postępowania, który w bezpieczny sposób pozwoli Twojemu dziecku stracić nadmierne kilogramy – mówi Remigiusz Filarski z CDS.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły