jaki blat warto miec w swojej kuchni

Blaty granitowe – dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

jaki blat warto miec w swojej kuchni

Nie wiesz, na jaki rodzaj blatu kuchennego warto się zdecydować? Dzisiaj asortyment blatów jest bardzo duży, a wśród nich dostępne są również blaty granitowe. Jakie są ich najważniejsze zalety? Do jakich mebli kuchennych pasują?

Do jakiej kuchni pasuje granit?

Granit to skała używana w wielu celach, między innymi wykonuje się z niej chodniki i schody, podłogi, a także blaty, które stosowane są głównie w kuchniach.

Blaty granitowe są bardzo dobrym wyborem praktycznie do każdej kuchni. Ich estetyczny wygląd i różne warianty kolorystyczne powodują, że można łatwo dobrać je do praktycznie każdego wnętrza.

Obecnie bardzo często blaty granitowe SLAB Żołnierczyk są stosowane w nowoczesnych aranżacjach. Świetnie prezentują się z prostymi meblami w jednolitych kolorach, na przykład białym, czarnym, szarym albo beżowym. Również są atrakcyjnym dopełnieniem mebli z drewna i w kolorach drewna – tradycyjnych oraz nowoczesnych.

Jakie są główne atuty blatów z granitu?

Ze względu na właściwości granitu wykonane z niego blaty są bardzo dobrym wyborem do kuchni. Co przemawia za ich zamówienie?

Najważniejsze zalety blatów granitowych to przede wszystkim:

  • Atrakcyjny wygląd – granit jako kamień naturalny ma elegancki i jednocześnie unikatowy wygląd, dlatego nie ma dwóch takich samych blatów.

  • Szerokie zastosowanie – blaty granitowe pasują do kuchni w każdym stylu, tej nowoczesnej i w klasycznym stylu.

  • Wysoka trwałość i wytrzymałość – blaty z granitu są odporne na wiele czynników zewnętrznych, między innymi na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, kwasy, wilgoć, dlatego mogą służyć latami.

  • Łatwe utrzymanie w czystości – gładka faktura powoduje, że blaty granitowe są bardzo proste do utrzymania w czystości.

Należy pamiętać o tym, że blaty granitowe są jednak dość ciężkie, co powoduje, że nie można zamontować ich na wszystkich rodzajach mebli. Powinny być one dodatkowo wzmocnione, aby nie uszkodziły się pod wpływem ciężaru kamienia.

Jaka jest cena blatów granitowych?

Koszty wykonania blatów granitowych do kuchni nie są niskie, ale warto pamiętać o tym, że to blaty na lata, które nie zniszczą się tak szybko jak te, które wyprodukowane są z drewna albo płyt laminowanych.

Zwykle za blaty granitowe należy zapłacić od około 800 do 2000 złotych za jeden metr kwadratowy.

Zamówienie na blaty granitowe można złożyć w zakładach kamieniarskich zajmujących się ich realizacją. Najlepiej udać się do zakładu samodzielnie, aby na żywo zapoznać się z dostępnymi wariantami kamienia oraz uzgodnić szczegóły związane z realizacją zamówienia do swojej kuchni.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły