kominy

Budowa kominów stalowych – gdzie można je zamontować?

kominyKominy stalowe są teraz bardzo popularnymi kominami wykorzystywanymi zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Gdzie montuje się kominy stalowe? Wszystko zależy od ich przeznaczenia oraz etapu realizacji inwestycji.

Czym charakteryzują się kominy stalowe?

Do produkcji kominów używane są różne rodzaje materiałów. Obecnie, poza kominami ceramicznymi, murowanymi, popularna jest budowa kominów stalowych – https://kominprofil.pl/kominy-stalowe-przemyslowe-i-budowa-kominow-stalowych/ Takie kominy wykonuje się z wytrzymałej, odpornej na czynniki zewnętrzne stali, głównie stali kwasoodpornej, dlatego też mogą one sprawnie odprowadzać spaliny i dymy bez ryzyka pojawienia się korozji.

Wśród głównych zalet kominów stalowych warto wskazać na ich wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, lekkość oraz prosty montaż. Mają one również bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być one używane z różnymi rodzajami kotłów.

Te zalety spowodowały, że budowa kominów stalowych jest dzisiaj tak często wybierana przez wiele osób.

Kominy stalowe montowane na zewnątrz

Atutem kominów stalowych jest możliwość montowania ich na zewnątrz budynku, czyli mogą one wychodzić z jego ściany. To powoduje, że komin nie musi wtedy zajmować miejsca wewnątrz budynku i dodatkowo możliwe jest wtedy wykonanie montażu komina również po wybudowaniu budynku.

Bardzo często budowa kominów stalowych jest wybierana wtedy, gdy w domu planuje się wykonać kolejny komin, na przykład dla nowego pieca gazowego. Również można zastosować go dla kominka lub dla kozy.

Kominy stalowe jako wkład w kominach murowanych

Drugim rozwiązaniem jest budowa kominów stalowych jako wkładu do kominów murowanych. Wkłady stalowe kominowe pozwalają na uzyskanie bardzo wytrzymałego i trwałego komina, który również ma szerokie zastosowanie.

Stalowy wkład kominowy może być też wykorzystany w celu uzyskania odpowiedniej szczelności istniejącego już komina, który ze względu na usterki nie nadaje się do użytku. Umieszczony w nim wkład jest wtedy sposobem, by znów korzystać z pieca bez konieczności jego przebudowy.

Jak wykonać montaż stalowego komina?

Stalowe kominy nie są skomplikowane w montażu, co powoduje, że ich wykonanie nie jest czasochłonne i nie wymaga wielu prac.

Najczęściej budowa kominów stalowych prowadzona jest z gotowych już elementów, które są ze sobą łączone. W taki sposób powstają kominy modułowe. Elementy pasują do siebie, więc można dobrać je indywidualnie, na przykład pod kątem długości przewodu kominowego oraz jego przeznaczenia, funkcji.

Budowę kominów stalowych można również zlecić w firmach specjalizujących się w tym właśnie zakresie.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły