łóżko na stelażu

Ciekawe rozwiązania do sypialni – łóżko na stelażu

Sypialnia to pomieszczenie, które ma sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi. Oprócz doboru odpowiednich kolorów, oświetlenia czy elementów dekoracyjnych, trzeba także zadbać o najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu – o łóżko. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto wybrać łóżko na stelażu i z dobrym materacem, by zapewnić sobie zdrowy i błogi sen. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Jak jeszcze urządzić sypialnię, by była ona oryginalna, a jednocześnie wygodna?

Aranżacja sypialni w stylu klasycznym – łóżko na stelażu

Klasyczna sypialnia to taka, w której dominują delikatne kolory i zdobienia, a całość prezentuje się elegancko i gustownie. W klasycznej sypialni nie może braknąć mebli ze zdobieniami, ozdobnych zasłon i obowiązkowo musi znaleźć się miejsce na toaletkę z tapicerowanym siedziskiem. A co z łóżkiem? W klasycznej sypialni łóżko powinno zajmować centralne miejsce, być duże i wygodne. Warto wybrać łóżko na stelażu metalowym w kolorze białym lub czarnym, z ozdobnymi ramami. Dla osób ceniących sobie wygodę dobrym rozwiązaniem może być stelaż regulowany. Umożliwia on unoszenie części stelaża, dzięki czemu możemy na przykład w wygodnej pozycji czytać książkę lub oglądać program telewizyjny.

łóżko na stelażu klasyczna sypialnia

Aranżacja sypialni w stylu loft

Styl loft, będący pochodną stylu industrialnego, przeżywa dzisiaj prawdziwy rozkwit, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. To dobry wybór dla osób ceniących sobie minimalizm i prostotę wyposażenia. W sypialni w stylu loft dominować będzie połączenie drewna i metalu, najlepiej w kolorze czarny mat. Ale by dodać nieco elegancki, możemy postawić też na złote wykończenia oraz welurowe dodatki. Podobnie, jak w przypadku sypialni klasycznej, również w stylu loft to łóżko powinno grać pierwsze skrzypce. Jaki stelaż wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcemy w aranżacji uwydatnić – surową prostotę tego stylu czy może elegancję i wygodę. Jeżeli stawiamy na proste rozwiązania, możemy wybrać stelaż z drewna i metalu. Będzie wytrzymały, wygodny i z pewnością atrakcyjny. Dla tych, którzy chcieliby wprowadzić nieco luksusu do wnętrza sypialni polecamy łóżko ze stelażem obite welurowym materiałem, na przykład w kolorze butelkowej zieleni. Takie iście królewskie łoże doskonale ociepli nieco surowe wnętrza w stylu loft i doda im wyjątkowego charakteru.

łóżko na stelażu w sypialni loft

A może ręcznie robione łóżko z palet?

W nowoczesnych, oryginalnych sypialniach dużym powodzeniem cieszą się także meble z palet. Łóżko z palet można stworzyć samemu, wystarczy posiadać odpowiednią liczbę palet ze sprawdzonego źródła i w dobrym stanie. W zależności od naszych preferencji, możemy zostawić je w stanie surowym, jedynie szlifując i zabezpieczając drewno, albo pomalować je na dowolny kolor. Łóżko z palet wygląda bardzo efektownie, pasuje do większości wnętrz, zwłaszcza do minimalistycznych, a jego budowa nie jest skomplikowana. To popularne rozwiązanie wśród miłośników DIY.

Dowiedz się więcej o łóżkach z palet i ze stelażem

Polecane w serwisie

Popularne artykuły