porównywarka telewizorów

Czy telewizor to zło?

Ileż razy słyszeliście, że bezmyślne gapienie się w telewizor to zło? Psychologowie mają rację: jeśli „telewizor leci” przez cały dzień jak dźwiękowa tapeta, albo, co gorsza, migają nam przed oczami obrazki, choć dźwięk wyciszony, to nie jest dobre rozwiązanie. Sam w sobie nie jest telewizor żadnym złem. Pod warunkiem jednak, że oglądamy wybrane programy, a potem go wyłączamy. Że traktujemy go jak ekran w kinie: oglądamy wybrane filmy z sieci, DVD. Słuchamy muzyki. Słowem: telewizor jest tylko sprzętem umożliwiającym na korzystanie z wybranych multimediów.

Centrum multimedialne

Porównanie telewizorów ma sens już chociażby z uwagi na fakt, że w zależności od rozmiarów pomieszczenia musimy dobrać odpowiedni rozmiar. Nie każdy może sobie pozwolić na kino domowe, w małym mieszkaniu nie uda się uzyskać wymarzonego efektu. Równie ważna jest ilość funkcji dodatkowych: nie wszyscy traktują telewizor jako centrum multimedialne. Jeśli wciąż jego naczelnym przeznaczeniem pozostaje emisja kanałów, nie warto przepłacać.

Czy telewizor to zło?

źródło:https://www.facebook.com/nosaczepl/photos/

Porównywarka telewizorów umożliwi nam więc optymalny wybór modelu zaspokajającego nasze potrzeby.

Docenić walory

Kolejna sprawa to zlokalizowanie telewizora w salonie. Trzeba precyzyjnie określić jego odległość od naszej ukochanej kanapy. Postawić lub powiesić na takiej wysokości, żeby oglądając, docenić walory głębi i koloru. Źle usytuowany telewizor to połowa przyjemności z oglądania oraz frustracja, kiedy przez okno wpada światło dzienne.

porównywarka telewizorów

Nowoczesny telewizor zastępuje kino i domowy komputer. Często jego prymarna funkcja wykorzystywana jest najrzadziej: oglądamy seriale na platformie Netflix ale nie mamy pojęcia jaki jest program krajowych stacji telewizyjnych.

Ponieważ nowy telewizor to kosztowna inwestycja, nie warto działać w myśl zasady zastaw się, a postaw się. Porównywarka telewizorów służy właśnie temu, żeby wybrać taki model, na jakim nam naprawdę zależy. Wyszukiwarka zapyta nas o preferencje dotyczące sprzętu i wyświetli listę podpowiedzi – różne modele, różne ceny. Nie działajmy jak Polak Malkontent – nie kupujmy największego telewizora w całej wsi tylko po to, żeby sąsiadowi zbielało oko.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły