launch control

Czym jest launch control w aucie i jak działa?

Coraz więcej osób chce mieć funkcję launch control w swoim samochodzie. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ pozwala ona na uzyskanie lepszych osiągów i czasów przyspieszeń. Nie każdy jednak wie, jak tego typu funkcja działa. Gdzie można wgrać launch control? Na czym on polega?

Gdzie można wgrać launch control?

Aby wyszukać firmy zajmujące się wgrywaniem funkcji launch control do auta, najlepiej będzie skorzystać z internetu. W ten sposób, wpisując w wyszukiwarkę przykładowo frazę “launch control w Rzeszowie” otrzymamy listę firm, które się tym zajmują. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ pozwala na wyświetlenie firm, które są właśnie z naszej okolicy i zajmują się tym tematem. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ dojazd będzie prosty i szybki.

Jeśli interesuje nas temat launch control, z pewnością chcielibyśmy także podnieść nieco moc naszego samochodu. W ten sposób możemy skorzystać z usług firm zajmujących się chiptuningiem. Aby znaleźć tego typu przedsiębiorstwa, możemy skorzystać z wyszukiwarki i wprowadzić tam frazę “chiptuning w Rzeszowie”. Dzięki temu, uzyskamy sporo firm, które znajdują się w naszej okolicy, co pozwoli na szybki dojazd. Tego typu firm na rynku pojawia się coraz więcej.

Na czym polega launch control?

Oczywiście, popularność tego typu rozwiązania nie wzięła się znikąd. Funkcja launch control w samochodzie pozwala na dostosowanie obrotów samochodu podczas ruszania. Dzięki temu, będziemy w stanie dostosować optymalne obroty, które są potrzebne w celu maksymalnego możliwego przyspieszenia z miejsca. Jest to bardzo przydatna funkcja w wielu samochodach.

Niektóre z nich, zwłaszcza nowe, mają tego typu rozwiązanie już w standardzie. Wystarczy nacisnąć równocześnie pedał gazu i hamulca, a także włączyć tryb sportowy. Tym sposobem, samochód sam wyreguluje obroty, będzie je także trzymał na poziomie, z którego start będzie najbardziej optymalny. Tym sposobem, start będzie najszybszy, jak tylko jest to możliwe.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły