pomoc drogowa o holowanie pojazdu

Czym różni się pomoc drogowa od usługi holowania pojazdu?

W trakcie podróży drogą, nikt z nas nie chciałby stanąć w obliczu usterki pojazdu czy awarii. Niestety, takie sytuacje mogą się zdarzyć każdemu kierowcy, niezależnie od stanu technicznego samochodu. W takich chwilach nieocenioną rolę odgrywają specjaliści z branży motoryzacyjnej, którzy zapewniają wsparcie w postaci pomocy drogowej lub usługi holowania pojazdu. Choć obie te usługi mają na celu naprawę lub przetransportowanie pojazdu do warsztatu, istnieją znaczące różnice między nimi. W tym artykule przyjrzymy się tym różnicom, a także omówimy, w jakich sytuacjach lepiej skorzystać z jednej bądź drugiej opcji.

Pomoc drogowa – natychmiastowa interwencja w przypadku awarii

Pomoc drogowa to szerokie spektrum usług świadczonych przez specjalistyczne firmy motoryzacyjne. Głównym celem pomocy drogowej jest udzielenie szybkiego wsparcia kierowcom, którzy napotykają problemy na drodze. Przeważnie przedsiębiorstwa oferujące pomoc drogową posiadają mobilne zespoły, które są gotowe interweniować w różnych sytuacjach awaryjnych. Wśród najczęstszych przypadków, w których można skorzystać z pomocy drogowej, znajdują się:

  • Awaria silnika: Gdy samochód odmówi posłuszeństwa z powodu problemów z silnikiem, pomoc drogowa może przybyć na miejsce i spróbować naprawić usterkę na miejscu. W razie potrzeby mogą również zorganizować holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu.
  • Wyczerpanie paliwa: Zdarza się, że kierowcy zapominają zatankować paliwo lub przeceniają zasięg swojego pojazdu. Pomoc drogowa może dostarczyć dodatkowe paliwo na miejsce awarii lub przetransportować pojazd do pobliskiej stacji benzynowej.
  • Awaria akumulatora: W przypadku, gdy akumulator wyładuje się na drodze, pomoc drogowa może przysłać specjalistę z przewożonymi akumulatorami, które pozwolą na uruchomienie pojazdu lub od razu wymienią akumulator na nowy.

Usługa holowania pojazdu – przewóz pojazdu do warsztatu

Podczas gdy pomoc drogowa w Wągrowcu skupia się na naprawie pojazdu na miejscu, usługa holowania pojazdu ma zupełnie inny cel. Głównym zadaniem tej usługi jest przetransportowanie pojazdu z miejsca awarii do wybranego przez kierowcę warsztatu lub lokalizacji. Usługa holowania jest zazwyczaj wykorzystywana w przypadkach, gdy:

  • Uszkodzenie niemożliwe do naprawy na miejscu: Jeśli awaria pojazdu jest na tyle poważna, że nie może zostać naprawiona na drodze, niezbędne będzie skorzystanie z usługi holowania, aby przewieźć pojazd do warsztatu.
  • Wypadek lub kolizja: Po wypadku lub poważnej kolizji, gdy pojazd jest w stanie niemożliwym do jazdy lub niebezpiecznym dla innych użytkowników drogi, usługa holowania jest konieczna.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły