okna

Czym są portfenetry?

Właściwa wentylacja pomieszczeń mieszkalnych zapewniona powinna być przez odpowiednio duże otwory okienne. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą portfenetry, które wracają do łask. Szczególnie dobrze będą się prezentować w dużych kamienicach. Prezentują się bardzo wytwornie i nawiązują do siedemnastowiecznej klasyki.

Portfenetry, czyli okna francuskie

Styl, w jakim są zaprojektowane pomieszczenia, ale również elewacje to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chcemy sobie zagwarantować na przykład niepowtarzalną estetykę. Obecnie klienci, którzy decydują się na remont kamienic, ale także domów jednorodzinnych wybierają bardzo praktyczne rozwiązania, jeśli chodzi o wybór okien. Dobrą opcją mogą być portfenetry, czyli tak zwane okna francuskie, które charakteryzują się bardzo dużą elegancją. Nawiązują one do estetyki XVII-wiecznej. W praktyce będą przypominać trochę drzwi balkonowe. Okno takie to dwa skrzydła otwierane na zewnątrz i do wewnątrz. Unikalnym rozwiązaniem jest to, że będą sięgać od ziemi do sufitu.

Wielkość właśnie jest unikalnym, ale bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki wielkości okien do wnętrz wpada bardzo duża ilość światła dziennego. To powoduje, że pomieszczenia wydają się o wiele większe, aniżeli są w rzeczywistości. Dlatego dużo osób decyduje się na takie rozwiązania w kawalerkach. Dodatkowo wielkość gwarantuje bardzo szybkie wietrzenie całego mieszkania.

Portfenetry sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Okazuje się, że okna takie mogą się doskonale sprawdzać nie tylko w salonach albo w dużym pokoju. To będzie idealne rozwiązanie wizerunkowe i bardzo użyteczne również w sypialni albo w kuchni. Nie bez powodu coraz większa ilość inwestorów kontaktuje się z architektami i przy okazji, gdy wybrane są jakieś eleganckie fasady aluminiowe, coraz chętniej wybierane są nawet w zwykłych blokach spółdzielczych albo domach jednorodzinnych właśnie portfenetry. Podczas wybierania takich produktów warto też zwrócić uwagę, że istnieje bardzo duży wybór okien francuskich. Warto je dobrać adekwatnie do stylu budynku

Polecane w serwisie

Popularne artykuły