mezterapia mikroigłowa

Dermapen – i skóra jak nowa

Dermapen to małe urządzenie przypominające długopis, które nakłuwając skórę i wprowadzając wgłąb substancje czynne, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza fibroblasty. Efekty działania urządzenia Dermapen są spektakularne, choć aby uzyskać długotrwały efekt każdy pacjent potrzebuje innej ilości cyklów nakłuwania – to sprawa bardzo indywidualna. Igły w urządzeniu są jednorazowe, a sam zabieg – dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego – niemal bezbolesny. Oczywiście tuż po zabiegu można odczuwać lekki dyskomfort: szczypanie, pieczenie, swędzenie, ale nie wymaga on żadnej specjalnej interwencji i szybko mija.

dermapen

Wskazania i przeciwwskazania

Dermapen doskonale radzi sobie ze skórą tracącą jędrność i elastyczność, z przebarwieniami, płytkimi zmarszczkami, blinami potrądzikowymi oraz innymi, rozstępami, a także ze skórą o niejednolitym kolorycie i zaburzonej strukturze. Stosuje się go nie tylko na twarz, ale także na inne partie ciała. Sprawdza się też w przypadku wypadania włosów. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się:

  • choroby nowotworowe
  • ciążę i karmienie piersią
  • zażywanie niektórych leków
  • cukrzycę
  • padaczkę
  • trądzik
  • opryszczkę

Zabieg urządzeniem Dermapen jest w pełni higieniczny – igły są jednorazowe. I bardzo cieniutkie – 12 mikroigieł w głowicy Dermapen pracuje z częstością do 90 Hz, na sekundę wytwarzane jest więc do 1000 mikronakłuć! Ze wszystkich wymienionych wyżej względów, mezoterapia mikroigłowa uważana jest za skuteczniejszą i bezpieczniejszą niż tradycyjna.

dermapen

Dermapen to genialne urządzenie pod warunkiem, że trafi w ręce fachowca. Doświadczona kosmetyczka przeprowadzi szczegółowy wywiad i upewni się czy nie jesteśmy w grupie ryzyka. Przeprowadzi też zabieg precyzyjnie i z wyczuciem. Dlatego warto szukać wyłącznie gabinetów i klinik medycyny estetycznej o ugruntowanej renomie.

Jeżeli kosmetyczka zaproponuje dobrze zaplanowany cykl nakłuć, regeneracja i odmłodzenie skóry będzie prędko widoczne i utrzyma się na długo. Jeśli raz pobudzi się zdolności regeneracyjne skóry, każdy kolejny zabieg będzie jedynie podtrzymywał efekty wizualne poprzednich. Dermapen to małe urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek usług kosmetycznych i estetycznych.  Mezoterapia mikroigłowa pomaga zawsze wtedy, kiedy wydaje nam się, że nie ma już dla skóry ratunku.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły