sok oczyszczający

Detoks czy dieta?

Jeśli mamy tylko jeden cel – schudnąć – musimy bardzo precyzyjnie zaplanować nasze działania. Nie jest tak, że z dnia na dzień zmniejszymy porcje na talerzu, na wyczucie zrezygnujemy z jedzenia tłuszczów albo pojedynczych elementów codziennego jadłospisu jak chleb, makaron czy ziemniaki i nagle stanie się cud.

Po pierwsze, do diety trzeba się przygotować. Dobrym wstępem będzie detoks czyli odtrucie organizmu. Detoks także bywa nazywany dietą, ale niech was ta nazwa nie zmyli – to taka predieta, pierwsza zmiana w jadłospisie, wstęp do diety właściwej. Najpopularniejszy detoks to chyba dieta sokowa. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, koniecznie poczytajcie o diecie dr Dąbrowskiej – to tutaj bije źródło oczyszczania organizmu specjalnie przygotowywanymi sokami. Można potraktować dietę Dąbrowskiej jako okresowo powtarzany post oczyszczający (jak często i przez jak długi czas można ów post stosować, dowiecie się czytając bardziej szczegółowe informacje w sieci) albo jako wstęp do innej diety właściwej. Dieta owocowo-warzywna Dąbrowskiej to nie tylko soki, ale o tym poczytajcie już sami.

detoks sokowy

W poszukiwaniu diety

Soki oczyszczające przygotują nasz organizm do dalszych zabiegów związanych z redukcją masy ciała. Po detoksie powinniśmy skonsultować się z doradcą żywieniowym i poprosić o opracowanie dla nas indywidualnej diety długodystansowej, która sprawi, że masa ciała spadnie, a my unikniemy efektu jo-jo. Uwaga, nie zawsze udaje się za pierwszym razem. Czasem poszukiwanie diety, która przyniesie upragnione rezultaty zajmuje sporo czasu i wymaga wielu eksperymentów. Warto je podjąć, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów raz na zawsze. Pojawiający się po źle zaplanowanej diecie efekt jo-jo może bowiem na dobre zniechęcić do podejmowania dalszych wysiłków.

 

soki detoksykujące

Nie ma diety uniwersalnej, choć – jeśli nie ma przeciwwskazań – każdą dietę rozpocząć można od oczyszczania sokami. Jeśli nie mamy ochoty codziennie ich przygotowywać, zawsze możemy kupić gotowe – na przykład tutaj.

Nie ma lepszej czy gorszej pory na rozpoczęcie walki ze zbędnymi kilogramami. Jeśli podjęło się decyzję o odchudzaniu, warto iść za ciosem.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły