dieta na erekcję

Dieta na erekcję

Zdrowie intymne mężczyzny zależy od wielu czynników. Nie będzie fałszem stwierdzenie, że zdrowie intymne to stan, w którym zdrowe jest całe ciało – nie można myśleć, że nasz organizm to różne niezależnie od siebie organy, strefy, rewiry. Aby w sypialni czuć się jak młody bóg, warto więc zadbać o ogólny dobrostan psychofizyczny. Obok odpowiedniej diety i aktywności fizycznej trzeba też mieć na uwadze swój stan psychiczny – nadmiar stresu, obowiązków zawodowych czy używek mających niwelować efekty zbyt szybkiego tempa życia może negatywnie wpłynąć na wszystko, co dzieje się w układzie moczowo-płciowym mężczyzny.

Zapytacie jak powinna wyglądać dieta na erekcję?

Powinna być bogata w ryby, owoce morza, dania przygotowane z mąki pełnoziarnistej, orzechy i warzywa liściaste. Eliminacja soli oraz tłuszczów trans jest konieczna  – nie tylko ze względu na zdrowie intymne: ze względu na dobro całego organizmu. Już sama zmiana diety jest w stanie niwelować kłopoty z erekcją, a przecież mamy jeszcze w rękawie drugiego asa – aktywność fizyczną.

 

dieta na erekcję

Zmniejszenie masy ciała to zwiększenie wytwarzania testosteronu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że człowiek, który schudnie czuje się lepiej – obija się to nie tylko na jakości pożycia intymnego, ale na całym codziennym funkcjonowaniu. Podobnie jak kobietom, mężczyznom zaleca się też trenowanie mięśni Kegla, które w ich przypadku pomagają dłużej utrzymywać erekcję.

Zarówno dieta na erekcję jak i ćwiczenia na erekcję to dwa elementy męskiego stylu życia, które warto wdrożyć, jeśli chce się uzyskać poprawę w życiu intymnym bez konieczności zażywania leków albo suplementów diety.

aktywność fizyczna i erekcja

Jeżeli jednak mężczyzna musi skorzystać z preparatów aptecznych, koniecznie trzeba pamiętać, że nie wolno zażywać ich bez konsultacji z lekarzem. Zwłaszcza jeśli ma się kłopoty kardiologiczne.

Sprawność seksualna jest dla mężczyzn bardzo ważna. Jej utrzymanie na wysokim poziome zależy głównie od trybu życia, na który składa się odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, dobrostan psychiczny. Warto dbać o równowagę we wszystkich sferach życia, wtedy sfera intymna będzie także zrównoważona.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły