gruz

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz? Zalety i ceny!

gruzGruzu nie można wyrzucać do kubłów na odpady zmieszane. W jaki sposób należy go odpowiednio zutylizować? Obecnie prostym sposobem na pozbycie się tego odpadu jest wynajęcie kontenera na gruz. Zobacz, na czym dokładnie polega tego typu usługa, jakie są jej najważniejsze zalety i ceny.

Jak należy postępować z gruzem?

Odpad jak gruz musi być odpowiednio zutylizowany. Przepisy wskazują, że gruzu nie można wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane i musi być on przekazany do zakładu zajmującego się jego prawidłową utylizacją.

Oznacza to, że gruz może być odpadem problematycznym, ale z drugiej strony do dyspozycji są również sposoby, by pozbyć się go bez większych trudności.

Samodzielnie można przekazać gruz do PSZOK-u. Punkty te za darmo przyjmują odpady pochodzące z remontów, wyburzeń, ale należy pamiętać o tym, że muszą być one dostarczone na miejsce we własnym zakresie. Trzeba też mieć opłacony aktualny rachunek za odbiór odpadów.

Wygodniejszym rozwiązaniem od przekazania gruzu do punktu jest skorzystanie z usług firm komunalnych, które zajmują się wynajmowaniem kontenerów na gruz.

Jak odbywa się wynajem kontenera na gruz?

Usługa polegająca na wynajęciu kontenera na gruz polega na jego dostarczeniu na miejsce wskazane przez klienta, a następnie na odebraniu po określonym czasie. To powoduje, że w czasie wynajmu można umieszczać w kontenerze gruz z prowadzonych prac.

Takie rozwiązanie jest uznawane za bardzo wygodne, szczególnie gdy kontener zamówi się na początku prowadzenia robót. Wtedy można na bieżąco umieszczać w nim powstający podczas robót gruz, więc nie trzeba przechowywać go w innym miejscu.

Gdy kontener na gruz zostanie zapełniony albo wtedy, gdy zakończy się okres jego najmu, firma komunalna ponownie przyjeżdża na miejsce i odbiera go. Następnie gruz jest odpowiednio utylizowany.

Jeżeli niezbędny jest kontener na gruz Siemianowice Śląskie są jednym ze śląskich miast, gdzie obsługę oferują działające w regionie firmy komunalne. Dokładne informacje związane z ich usługami można znaleźć na stronach internetowych oraz uzyskać telefonicznie.

Jak jest cena wynajęcia kontenera na gruz?

Koszty związane z wynajmem kontenera na gruz w firmie komunalnej zależą od kilku czynników. Przede wszystkim ważna jest pojemność kontenera, rodzaj gruzu, jaki chce się usunąć, a także czas wynajmu. Dodatkowo mogą mieć znaczenie koszty związane z dystansem do klienta.

Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie od około 500 złotych, gdy kontener jest niewielki, natomiast zamówienie dużego kontenera z utylizacją gruzu może być kosztem przekraczającym 2000 złotych.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły