mieszkanie w czestochowie

Dlaczego warto zamieszkać w Częstochowie? 

mieszkanie w czestochowie

Decydując się na zakup mieszkania, w pierwszej kolejności należy wybrać miasto, w którym będzie położone. Niezależnie od tego, czy lokal ma być przeznaczony do zamieszkania, czy może pod wynajem, ważne, żeby znajdował się w atrakcyjnej lokalizacji z dostępem do komunikacji miejskiej, sklepów czy terenów zielonych. Osoby, które nie chcą mieszkań w wielkim mieście, mogą zwrócić uwagę na przykład na Częstochowę. Dlaczego warto zainwestować w nowe mieszkanie na Śląsku?

Wygodne i spokojne miejsce do życia

Osoby, które poszukują nieruchomości, kierują się różnymi kryteriami. Inne wymagania będą mieli ci, którzy poszukują lokalu do zamieszkania z dziećmi, a inne inwestorzy, którzy chcą kupić obiekt pod wynajem. Jednak kupno nowego mieszkania w Częstochowie niesie za sobą mnóstwo korzyści, a życie w tym mieście z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Częstochowa jest wolna od zgiełku wielkich miast, a jednocześnie stale się rozwija.

W mieście powstają nowe i wygodne osiedla dopasowane do potrzeb poszukujących niewielkich mieszkań, jak i szeregowców. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład osiedle Nowa Częstochowa zlokalizowane na Parkitce w rejonie ulic Okulickiego i Poleskiej. W pobliżu znajdują się szkoły, centra handlowe i miejsca rekreacyjne. Ponadto można stąd szybko i łatwo dotrzeć do centrum. Wybór nieruchomości położonej w odpowiedniej lokalizacji to połączenie spokoju i natury z bliskością centrum.

Jakie inne korzyści płyną z mieszkania w Częstochowie?

Kupno mieszkania w Częstochowie niesie za sobą o wiele więcej korzyści. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że lokale są tańsze niż te położone w większych miastach. O to, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zapytaliśmy specjalistę z firmy deweloperskiej z Częstochowy Nowa Deweloper, który powiedział:

– Osoby, które mieszkają w Częstochowie, doceniają to miasto z wielu powodów. Oprócz komfortu i swego rodzaju kameralnego środowiska warto wspomnieć również o kwestiach praktycznych. Mowa tutaj na przykład o położeniu przy trasie A1. Poza tym miasto leży w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że Częstochowa ma spory potencjał turystyczny, a także dynamicznie się rozwija pod kątem przemysłu i kultury. W związku z tym nie tylko żyje się tu coraz lepiej, ale również pojawiają się nowe miejsca do pracy i większe perspektywy rozwoju.

Oprócz wymienionych przez naszego rozmówcę czynników warto również wspomnieć o tym, że Częstochowa jest położona w malowniczej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, a co za tym idzie – znajduje się w okolicy wyjątkowych szlaków turystycznych.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły