grypa domowe sposoby

Domowe sposoby na grypę

Z grypą nie ma żartów. Atakuje gwałtownie, dosłownie zbija z nóg i grozi powikłaniami. Niektórzy z nas, ci bardziej odporni, mogą jednak grypę przechodzić nieco łagodniej. Jeśli więc macie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie udajcie się do lekarza. Bywa bowiem i tak, że te pierwsze objawy grypy ignorujemy w nadziei, że samo przejdzie i kiedy zgłaszamy się do przychodni, okazuje się, że już mamy do czynienia z pogrypowymi powikłaniami – zapaleniem oskrzeli albo ucha. Domowe sposoby na grypę wdrażamy tylko wtedy, kiedy już wiemy na pewno, że to ona i dostaliśmy leki bądź wskazówki od lekarza jak się zachowywać.

Grypa czy przeziębienie?

W tym roku Główny Inspektorat Sanitarny wystosował w wirtualną przestrzeń taki oto plakat, który jest dobrą podpowiedzią w kwestii grypy oraz zwykłego przeziębienia.

Domowe sposoby na grypę

Pamiętajcie, że im szybciej zostaniecie zdiagnozowani, im szybciej wylądujecie w łóżku, tym większa szansa, że powikłania się jednak nie pojawią. Bo wyobraźcie sobie, że wchodzicie w ośrodku zdrowia między innych chorych ludzi – powietrze aż gęste od wirusów. Jeśli już w tym momencie jesteście w złym stanie, łatwo złapać kolejną infekcję. Czyli: lekarz, diagnoza, łóżko i dodatkowe domowe sposoby na grypę. Obok medykamentów zaleconych przez lekarza, można korzystać z ziół napotnych, dobrodziejstwa malin, cytryn i czosnku czy imbiru. Ważne, żeby była to terapia wspomagająca leczenie zaordynowane przez lekarza. Podczas grypy bardzo ważne jest zbijanie wysokiej gorączki. Obok leków przeciwgorączkowych możecie pić napar z kwiatu lipy. Poci się po nim człowiek okrutnie, ale kiedy się wypoci – temperatura spada.

domowe sposoby na grypę

Domowe sposoby na grypę są skuteczne. Nie wahajcie się z nich korzystać. Jednocześnie pamiętajcie, że grypę trzeba doleczyć do końca. Jeśli przypływ lepszego samopoczucia sprawi, że wrócicie przedwcześnie do swoich obowiązków, kolejna infekcja może być groźniejsza i trudniejsza w leczeniu. Nasz organizm potrzebuje czasu na regenerację, a tuż po chorobie układ odpornościowy jest osłabiony – łatwo wtedy złapać kolejne choróbsko, do walki z którym nie mamy siły.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły