focus titanium

Komu w drogę, temu Ford Focus Titanium

Przed nami sezon rodzinnych wyjazdów wakacyjnych. Kto choć raz podróżował z dziećmi, ten wie, że jest to niełatwe wyzwanie. Podróż w towarzystwie osób dorosłych jest przyjemna i przewidywalna. Z dziećmi niczego zaplanować się nie da. Oczywiście wszelkie poradniki zalecają, aby właśnie podróż z dziećmi zaplanować i dopiąć w najdrobniejszych szczegółach, ale odnieść można wrażenie, że piszą te zalecenia ludzie, którzy dziecka na oczy nie widzieli.

Skoro więc sama logistyka wyjazdu z dziećmi jest kłopotliwa, wart przynajmniej udać się na wakacje samochodem, który nie stawia nam oporu, jest maksymalnie wygodny i wyposażony w system wspomagania parkowania. Tak, ta ostatnia funkcja to nie jest byt zbędny! Jadąc z dziećmi człowiek bywa zmuszony do parkowania w takich miejscach, w które w normalnych warunkach trafiłby jedynie… egzaminator sadysta. Nowy Ford Focus Titanium wydaje się wręcz stworzony do takich manewrów w skrajnie utrudnionych przypadkach.

Żadne marudzące na tylnej kanapie dziecko nie stanie się mimowolną przyczyną stłuczki. Zdezorientowany i poirytowany kierowca wspomagany przez Active Park Assist nie straci nagle panowania nad autem. Komputer pokładowy wyręczy rodzica-kierowcę w walce podjazdowej o ostatnie wolne miejsce parkingowe pod supermarketem albo pomoże wygodnie wylądować przy zatłoczonej promenadzie.

Ford Focus Titanium to samochód, który prowadzi się z największą przyjemnością. Ten fakt może choć trochę zrównoważyć nieprzyjemne emocje związane z podróżą z dziećmi, które tuż za rogatkami miasta zaczynają dopytywać się „kiedy dojedziemy”.

Ford Focus Titanium

Piękny, komfortowy i nowoczesny samochód idealnie sprawdza się w długich trasach. Oprócz wspomnianych udogodnień przy parkowaniu, posiada także:

  • udoskonaloną technologię obsługi głosowej
  • pomoc przy hamowaniu przy większych prędkościach
  • system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach
  • system ostrzegający przed pojazdami nadjeżdżającymi z prawej/lewej strony podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego
  • system monitorowania martwego pola w lusterku
  • system kontroli pasa ruchu
  • system rozpoznawania znaków drogowych
  • system kontroli prędkości (tempomat)

Oraz, uwaga, uwaga wszyscy rodzice: system monitorowania koncentracji kierowcy! Nic tylko ruszać na rodzinne wakacje!

Polecane w serwisie

Popularne artykuły