Dywanik do łazienki

Coraz częściej rezygnujemy z zakupu gotowych zestawów dywaników łazienkowych na rzecz pojedynczych bardziej wyszukanych egzemplarzy. W skład takiego gotowego zestawu wchodzą tradycyjnie dywanik przed wannę lub brodzik, dywanik pod stopy układany przed muszlą oraz dywanik na deskę sedesową. Tak dobrane dywaniki, co tu kryć, raczej się w nowoczesnej łazience nie sprawdzą – zwłaszcza ten ostatni… Nowoczesna łazienka wymaga nowoczesnych dywaników. Najczęściej decydujemy się na jeden: dywanik pod stopy przed wanną/brodzikiem. Nie musi to być wcale model podgumowany, frotte czy z włosiem typu shaggy. Na topie są maty łazienkowe z bawełny – tak, takie samie jak znajdujemy w pokojach hotelowych – albo maty tkane w ramach upcyklingu z różnych mieszanych materiałów, często także z przewagą bawełny.

dywaniki do łazienki

 

Upcykling górą

Ręcznie tkane dywaniki upcyklingowe mogą być bardzo proste w formie i kolorystyce, ale mogą także mieć formy i kolory zupełnie unikatowe. Jak to w przypadku przedmiotów robionych ręcznie, nie ma dwóch takich samych dywaników czy mat. To właśnie oryginalność każdego egzemplarza przesądza o tym, że maty upcyklingowe są droższe od tradycyjnych dywaników. Ale są też piękniejsze, trwalsze i przyjaźniejsze dla środowiska.

Jeśli decydujemy się na zakup takiej pojedynczej designerskiej maty, warto wybrać wzór i kolor przyciągające uwagę. W naszych łazienkach królują obecnie jasne kolory i monochromatyczne aranżacje pełne szkła i stali. Kolorowy dywanik jest w takim pomieszczeniu idealnym kontrapunktem.

Łazienkowe maty z bawełny oraz materiałów mieszanych zazwyczaj można prać w pralce. Trzeba jednak przestrzegać temperatury prania, żeby mata nie uległa deformacji i odbarwieniu. W przypadku mat tkanych ręcznie może się okazać, że producent zaleca wyłącznie odkurzanie, trzepanie czy pranie na sucho – dostosujmy się do tych wskazań, żeby nie zniszczyć dywanika.

mata na podłogę do łazienki

Nowoczesna łazienka to nasze małe domowe SPA, pokój kąpielowy, domowa świątynia dumania. Warto zaaranżować ją tak, żeby przyjemnie spędzało się w niej czas, naprawdę odpoczywając i odprężając się po męczącym dniu. W końcu obok sypialni, łazienka to miejsce, w którym wiele kobiet spędza najwięcej czasu…

Polecane w serwisie

Popularne artykuły