ekspres do kawy automatyczny

Ekspres do kawy automatyczny – gdy bez kawy ani rusz

Parzenie kawy to sztuka. W czasach słusznie minionych kawę zmieloną w enerdowskim młynku zalewało się wrzątkiem i napój ów nazywało kawą po turecku. Oczywiście w Turcji o takim… czymś nie słyszeli, podobnie jak nie słyszeli o fasolce po bretońsku mieszkańcy Bretanii a  śledziu po japońsku mieszkańcy Japonii. kawa po turecku niemiłosiernie drażniła żołądek i dawała nieprzyjemne wrażenie palpitacji serca. Trudno się dziwić – tak przygotowana kawa zachowywała wszystkie drażniące składniki. Dopiero epoka, w której ekspres automatyczny do kawy stał się nieodzownym elementem wyposażenia kuchni prawdziwego kawosza okazała się dla kawy złoty okresem: kawa z ekspresu nie drażni, nie rozbija, nie nakręca – łagodnie pobudza i przyjemnie ożywia.

automatyczny ekspres do kawy

Jak obchodzić się z kawą,

żeby czerpać z niej wyłącznie przyjemność?

 

  • zafunduj sobie ekspres automatyczny do kawy; możesz wybrać klasyczny ekspres kolbowy, ekspres z młynkiem albo ten najnowocześniejszy – na kapsułki
  • kupuj tylko kawę dobrej jakości; w supermarkecie znane i uznane marki (np. Jacobs), w innych miejscach, jak np. w sklepach z kawami i herbatami możesz polegać na rekomendacjach personelu – eksperymentowanie jest naprawdę przyjemne
  • przenigdy nie daj się skusić na kawę po turecku albo rozpuszczalną – obydwa napoje są drażniące, szkoda zdrowia
  • staraj się nie pić kawy na pusty żołądek; łącz poranną kawę z drobną śniadaniową przekąską
  • nie wypijaj więcej niż dwie-trzy filiżanki kawy na dobę
  • łącz kawę z mlekiem i odrobiną cukru

ekspres automatyczny do kawy

Kawa, choć często zarzucamy jej szkodliwość, szkodliwa nie jest. Na pewno mniej drażni błonę śluzową żołądka niż kiepskiej jakości czarna herbata. Ma mnóstwo antyoksydantów. Pita w umiarkowanych ilościach przyczynia się do utrzymania zdrowia; nie szkodzi sercu ani żołądkowi.

Warto pamiętać, że ekspres automatyczny do kawy umożliwia nam przygotowanie zarówno szatańsko mocnego espresso jak i warstwowych wariacji kawowych jak latte macchiato. Jeśli wasze nastoletnie dzieci dopominają się o kawę, stanowczo lepiej podać im lekką kawę z domowego ekspresu automatycznego niż zabraniać picia kawy w ogóle, narażając dziecko na potajemne sięganie po kawę z automatu ustawionego na szkolnym korytarzu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły