Ford Ka – idealny do miasta

Fot. Ford Ka+

Ford Ka

Nie jest tak, że każdy samochód nadaje się do wszystkiego. Niektóre pojazdy mają swoje specyficzne właściwości i nadają się na przykład tylko do jazdy po wyjątkowo trudnych terenach, a w mieście nie sprawdzają się w ogóle. Ford Ka należy jednak do grupy samochodów, które sprawdzają się w niemal każdych warunkach, ale stworzony został z myślą o miejskich klimatach.

Obecnie Ford ma w swojej ofercie kilka modeli, które podpisane są jako Ford Ka+ i Ford Ka+ Active. Jednak na rynku dalej można znaleźć sporo pojazdów z drugiej ręki, które dalej dobrze będą sprawowały się na drodze. Czy warto dziś interesować się poprzednią generacją tego konkretnego modelu?

Ford Ka

Nowy Ford Ka+ czy jego poprzednie „wcielenie” to samochody, które są wyjątkowo „kompaktowe”, ale przy tym posiadają wszystkie istotne cechy, które liczą się w pojazdach miejskich. Największą i najważniejszą z nich jest ich rozmiar. Ka nie było i nadal nie jest pojazdem dużym, ale właśnie w tym tkwi cała jego siła! Zresztą, można to przeczytać w wypowiedziach na Ford Ka forum, gdzie użytkownicy podkreślają, co najbardziej lubią w tych samochodach.  Ka jest relatywnie niewielki, ale pozwala na przewożenie w środku wszystkiego, co potrzebne jest na co dzień. Czy to torby z zakupami, czy bagaże – w bagażniku zmieścimy niemal wszystko. A jeśli będziemy odpowiednio sprytni i dobrze wykorzystamy przestrzeń auta, to może uda nam się przewieźć w nim nawet rozłożony rower.

Trudno w to uwierzyć, ale Ford Ka jest już na rynku od ponad dwudziestu lat. Pierwszy raz model zobaczyliśmy na żywo w 1994 roku. Od tamtego czasu samochód przeszedł bardzo długą drogę i ewoluował. Jednak jego największe plusy pozostały bez zmian. Dalej idealnie sprawdza się w mieście, gdzie kierowcy doceniają jego zwrotność oraz komfort prowadzenia, ale także i wspomniany rozmiar, który pozwala na zaparkowanie tam, gdzie jest najwygodniej. Jeżeli ktoś szuka samochodu, który zapewni mu na swobodę, a jednocześnie da poczucie bezpieczeństwa, powinien zainteresować się tym właśnie pojazdem. Jego nowa generacja, czyli Ford Ka+ to pojazd, który daje wiele satysfakcji z jazdy, a przy tym jest nowoczesny oraz wygodny. Zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Nawet tego najmłodszego.

Dodaj komentarz