education franchise

Franczyza – czy warto założyć szkołę językową?

Jeśli stoicie na zawodowym rozdrożu i macie już dość swojej obecnej pracy, warto pomyśleć o franczyzie. Nie wiecie co to takiego? Najprościej rzecz tłumacząc to szansa na założenie własnego biznesu pod znanym szyldem. Zdajecie sobie sprawę, że Mc’Donalds to sieć franczyzowa? Ale oczywiście na licencji franczyzowej prowadzić można nie tylko restaurację. Co wy na to, żeby założyć szkołę językową?

Tego rodzaju franczyza (education franchise) opiera się na takich samych zasadach jak każda inna. Oto one:

franczyza szkoła językowa

  1. Znak towarowy, pod którym rozwijasz swój biznes, jest własnością franczyzodawcy – jego jest pomysł, koncepcja całej działalności; on już sprawdził, że pomysł jest dochodowy.
  2. Ty – franczyzobiorca jesteś samodzielnym przedsiębiorcą. Zysk z działalności to twoje zarobione pieniądze.
  3. To ty inwestujesz w otwarcie szkoły i zakup towaru – krzeseł, ławek, podręczników, sprzętu multimedialnego i jesteś jego właścicielem.
  4. Całą wiedzę na temat prowadzenie szkoły zyskasz od franczyzodawcy – on wie jak (know-how).
  5. Jednorazowo zapłacisz za licencję franczyzową, co miesiąc będziesz opłacać tzw. miesięczną opłatę franczyzową.
  6. Ceny towarów w twojej szkole – a więc ceny kursów i materiałów edukacyjnych – określa właściciel marki (franczyzodawca).
  7. Oczywiście podpisujesz umowę franczyzy.

education frnachise

Prowadzenie szkoły językowej wydaje się biznesem pewnym i na dłużej. Pęd do nauki języków obcych nie maleje. Uczą się i dzieci, i dorośli. Nic nie wskazuje na to, żeby nagle odechciało nam się uczyć: świat stoi otworem i coraz chętniej podróżujemy. Można oczywiście odbyć podróż dookoła świata bez znajomości języków, ale jeśli znasz angielski wszystko jest prostsze.

Jeżeli więc masz ochotę na rozkręcenie własnego biznesu, załóż szkołę językową na prawach franczyzy (education franchise). Dostaniesz wsparcie i gwarancję, że ktoś już przed tobą przetarł szlak. Że nie zaczynasz od zera, jesteś częścią większej całości i zawsze możesz korzystać z doświadczenia innych ludzi prowadzących szkoły pod tym samym znakiem towarowym. Szkoła językowa prowadzona na zasadach franczyzy to naprawdę dobry pomysł na biznes.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły