reklama lektor

Gdzie znaleźć dobry głos do reklamy?

Reklama radiowa lub telewizyjna odniesie jeszcze lepszy efekt wtedy, gdy będzie uczestniczyć w niej przyciągający uwagę lektor. Jak znaleźć odpowiedni głos do reklamy? Zobacz, gdzie można wyszukać dobrych lektorów i jak złożyć zamówienie na nagranie lektorskie!

reklama lektor

Jak wybrać odpowiedniego lektora do reklamy?

Realizacja reklamy jest złożonym procesem, na który składa się wiele etapów. Jednym z nich jest wybranie odpowiedniego lektora, który odczyta treść reklamy.

Dobry głos do reklamy – https://www.powitania.pl/ powinien być przede wszystkim odpowiednio dopasowany do jej przekazu. Powinien go podkreślać, aby dzięki temu przyciągał uwagę potencjalnych klientów i zachęcał ich do podjęcia decyzji zakupowej.

Skuteczne efekty można uzyskać dzięki zaangażowaniu do reklamy znanego lektora, którego głos od razu przyciąga uwagę. Jednak w tym przypadku realizacja nagrania lektorskiego byłaby bardzo dużym wydatkiem. Właśnie dlatego często poszukuje się lektorów tańszych, ale z równie atrakcyjnym głosem.

Głos do reklamy – gdzie go znaleźć?

Odpowiedni glos do reklamy można obecnie znaleźć bardzo łatwo. W jaki sposób? Wystarczy dostęp do internetu, ponieważ to właśnie online można skorzystać z internetowych banków głosów.

Banki głosów to bazy, w których można odsłuchać próbki nagrań głosów przygotowanych przez lektorów. Te działające online są dostępne dla każdego i pozwalają one na bardzo łatwe i szybkie wyszukanie właściwego lektora do przygotowania nagrania.

W bankach głosów można łatwo wyszukać odpowiedniego lektora. Wystarczy wskazać na parametry poszukiwanej osoby, na przykład na jej płeć czy tembr głosu. Można też szeregować oferty pod kątem doświadczenia i rozpoznawalności lektora oraz jego cennika.

Jak zamówić nagranie lektorskie do reklamy?

Gdy potrzebny jest głos do reklamy, zamówienie nagrania lektorskiego nie jest skomplikowane. Można zrobić to łatwo i szybko, korzystając z internetowych banków głosów, które oferują też dodatkowe usługi dla klientów, na przykład umieszczają w nagraniach podkłady muzyczne.

By złożyć zamówienie na nagranie lektorskie, należy wybrać odpowiedniego lektora z bazy. W kolejnym kroku należy wypełnić formularz zamówienia. Umieszcza się w nim informacje dotyczące nagrania, w tym jego przeznaczenie, treść i uwagi.

Przygotowane nagranie lektorskie jest następnie przekazywane do klienta – wysyłane jest na podany przez niego adres e-mailowy.

Czas oczekiwania na przygotowanie nagrania jest zależny od wybranego lektora i dostępnych u niego terminów. Zwykle jest o kilka dni roboczych, ale wtedy, gdy liczy się czas, nagranie może być przygotowane nawet w 24 godziny.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły