hasztagi na portalach społecznościowych

Po co komu hasztag?

1. Po to, żeby łatwiej i szybciej nam się było poruszać po socjalmediach. Hasztagi znacznie skracają czas przebiegu naszych palców po klawiaturze tudzież ekranie dotykowym – są jak znaki drogowe wskazujące drogę na skróty.

2. Po to, żeby budować wizerunek marki i promować swoje produkty. Powiązane hasztagami elementy kontentu układają się w głowach konsumentów niczym charmsy na bransoletce Pandora – od zawieszki do zawieszki, od produktu do produktu – i cała oferta przejrzana.

3. Po to, żeby utrzymać porządek w prywatnych zapiskach i fotografiach na fejsie czy twitterze i nie tracić kontroli nad zasobami.

4. Po to, żeby dać się poznać innym pasjonatom kotów (#cat, #lovecats, #instacat) albo wielbicielom blogów parentingowych (#instakid, #instamum, #happykids).

5. Po to, żeby się wyróżnić i przyciągnąć innych amatorów naszego niekonwencjonalnego hobby (#gramnacytrze).

co to jest hasztag

Specjaliści od mediów społecznościowych są zdania, że nadmierna ilość hasztagów umieszczana pod naszymi zdjęciami i postami może narazić nas na miano spemerów. Graniczna cyfra to osiem, choć ponoć wystarczą dwa-trzy, żeby na stałe wpisać się w grupę osób o podobnych zainteresowaniach i sprawić, że będą one za nami podążać i śledzić kolejne wpisy.

hasztagi na twiterze

Warto zadać sobie trud i nabrać orientacji w hasztagach funkcjonujących już w sieci. Po pierwsze, dobrze, żeby nasz hasztag był czysty – żeby nie okazało się, iż ktoś już go do czegoś wykorzystał i że był to… nasz konkurent na rynku. Po drugie, hasztag powinien być krótki i oryginalny.

Hasztagi to idealne rozwiązanie logistyczne i logiczne. Osoby, dla których sieć to głębia bez dna podobna puszce Pandory mogą okiełznać nieco internetowy chaos właśnie dzięki hasztagom. Mogą w prosty sposób odnaleźć produkty, których poszukiwanie na fejsie czy insta zdawało się niewykonalne. Babcie mogą śledzić przyrastające w geometrycznym postępie fotografie wnucząt zza oceanu, podglądając konta swych dzieci przez smartfony.

bluza z hasztagiem

Mały krzyżyk zrewolucjonizował nasz sposób patrzenia na świat i sprawił, że… zaczynamy kochać porządek.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły