manicure

Idealny manicure

Idealny manicure to marzenie wielu kobiet. Jednak prace domowe, te wszystkie zmywania, prania, sprzątania i gotowania sprawiają, że lakier prędko się niszczy. Dobrym rozwiązaniem jest więc manicure hybrydowy, który trzyma się nawet do czterech tygodni, nawet na ciężko zapracowanych dłoniach. Jego wykonanie jest jednak czasochłonne. Zabiegana kobieta rzadko ma czas, który mogłaby poświęcić wyłącznie sobie.

Malarz doskonały

Sprawa kolejna; perfekcyjne polakierowanie paznokci wymaga wprawy. Jeśli robimy to okazjonalnie, na pewno czeka nas sporo poprawek, a efekt może okazać się niezadowalający.

Dlatego dla wszystkich kobiet zabieganych oraz tych, które kiepsko się czują z miniaturowym pędzelkiem w dłoni wymyślono lakier do paznokci w sprayu. Paznokcie trzeba pomalować najpierw specjalną transparentną bazą, a następnie spryskać lakierem,  który „siądzie” na bazie i będzie się trzymał tyle, ile lakier zwykle się trzyma. Pomalowane przy okazji dłonie zmyjemy wodą i mydłem. Lakier można utrwalić top coatem.

Druga możliwość to naklejki na paznokcie. Samoprzylepne – bo wodne wymagają już większej wprawy. Żeby ozdabiało się nimi paznokcie lekko, łatwo i przyjemnie, do opakowania dołączona jest miarka – mierzysz szerokość płytki paznokciowej i dobierasz naklejkę w odpowiednim rozmiarze. Potem tylko delikatne piłowanie, doklejanie i wygładzanie. Czysto i szybko.

https://youtu.be/uyFRaji0HlY

Jak widzicie perfekcyjne ozdobienie paznokci jest wykonalne. Kiedy jednak maluje się je klasycznym lakierem, nie sposób uniknąć błędów. Jakie popełniamy najczęściej?

  • nakładamy zbyt grubą warstwę lakieru
  • malujemy zniszczone paznokcie
  • zbyt szybko zabieramy się do pracy po zrobieniu manicure
  • nie używamy lakierów bazowych ani top coat
  • używamy tanich, kiepskiej jakości lakierów, które prędko odpryskują

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły