zlom

Ile kosztuje złom stalowy i jak najlepiej się go pozbyć?

zlomMając na własnym terenie bardzo duże ilości niepotrzebnego złomu, na pewno będziemy się starać jak najszybciej przystąpić do prac porządkowych. Złom, np. w postaci prętów, rur, niepotrzebnych elementów konstrukcyjnych lub ogrodzenia, zdecydowanie możemy podjąć współpracę z doświadczonym skupem złomu, jak również na sprzedaży złomu po prostu zarobić. Jak przystąpić do usuwania złomu?

Utrzymanie porządku na własnej działce, jak również na placu firmowym, na pewno wymaga od nas bardzo dużo wysiłku, jak również systematyczności. Bardzo często również, gdy nie mamy możliwości, aby samemu uprzątnąć teren, decydujemy się na to, aby skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy.

Problemem, który na pewno trzeba będzie rozwiązać, jest pozbycie się zalegających na działce lub placu odpadów, a także złomu. Popularnym rozwiązaniem są specjalne kontenery na odpady, jak również współpraca ze skupem złomu, np. https://kamm.pl/.

Co to jest skup złomu?

Skup złomu to zdecydowanie miejsce, gdzie powinniśmy się udać w sytuacji, gdy chcemy się pozbyć złomu stalowego, żeliwnego, aluminium, konstrukcji stalowych, beczek, jak również elementów bram czy ogrodzeń.

Skup złomu to miejsce, które zajmuje się obrotem wszelkiego typu surowcem. Prowadzi jego skup, zajmuje się segregowaniem, a następnie sprzedażą do hut.

Oczywiście skup złomu ma swój cennik, który jest uzależniony od wielu czynników, między innymi do tego, jakie są ceny na rynku, jaki rodzaj surowca na danym terenie jest oddawany, jak również od tego, jacy klienci się do skupu złomu zgłaszają.

Ile kosztuje złom?

Tak, jak to zostało wspomniane wcześniej, ceny w każdym skupie mogą być inne. Musimy to brać pod uwagę, dlatego istotne jest to, aby sprawnie porównać ze sobą przynajmniej 2-3 oferty. Wtedy będziemy mieli pełny obraz tego, jak wygląda rynek.

Orientacyjne ceny mogą wyglądać następująco:

– złom żeliwny – około 1200 złotych tona,
– złom lekki, w tym blacha – około 1000 złotych tona,
– złom gruby – około 1100 złotych tona,
– złom gruby wsadowy – około 1100 złotych tona.

Oczywiście skup złomu może mieć również odrębny cennik dla firm, które są zainteresowane tym, aby szybko sprzedać hurtowe ilości złomu, między innymi takiego, który pochodzi z rozbiórek, demontażu konstrukcji stalowych, innego rodzaju prac remontowych czy modernizacyjnych.

Skup złomu to miejsce, w którym jednocześnie możemy się pozbyć surowca, z drugiej zaś zarobić na sprzedaży złomu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły