peruka z naturalnych wlosow

Jak dbać o perukę z naturalnych włosów?

Na peruki decydują się nie tylko osoby, które mają bardzo przerzedzone i zniszczone włosy, ale także po utracie owłosienia wskutek chorób, jak i dla których jest to forma pewnej odmiany wizerunku i stworzenia ciekawej stylizacji. W każdym przypadku jednak peruka z włosów naturalnych wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by mogła zachować swoje właściwości.

Peruka z włosów naturalnych czy sztucznych?

Na rynku perukarskim spotkać można dwa typy peruk. Są to produkty wytwarzane z włosów naturalnych oraz włosia syntetycznego. Chociaż pierwszy wariant jest znacznie droższy, gwarantuje doskonały efekt i jakość, a przede wszystkim stworzenie wyglądu i fryzury, która niczym nie różni się od żywych włosów. To również produkty znacznie trwalsze, które z powodzeniem poddawać można różnym zabiegom stylizacyjnym. Najlepszej jakości peruki z włosów naturalnych w wielu różnych wariantach oferuje salon fryzjerski Sukcesjia.

Na czym polega pielęgnacja peruk z włosów naturalnych?

Peruki naturalne podobnie jak skóra głowy i włosy wymagają regularnego mycia i pielęgnacji z zastosowaniem odpowiednich preparatów i zachowaniem zalecanych zasad. To, jak często należy czyścić i myć perukę, zależy od intensywności jej użytkowania. Średnio należy czynności te wykonywać raz-dwa razy na tydzień. Dzięki regularnemu czyszczeniu i właściwemu dbaniu o perukę przedłuży się żywotność włosa, który jednocześnie charakteryzować się będzie jedwabistym połyskiem. Peruki naturalne należy czyścić i myć wyłącznie przy pomocy akcesoriów i preparatów przeznaczonych do peruk. Używanie tradycyjnych szamponów i balsamów może przyczynić się do ich szybkiego zniszczenia.

Jak dbać o perukę – krok po kroku

Perukę umieszczoną na stojaku należy rozczesać grzebieniem o grubym rozstawie, zaczynając od dolnych partii włosów. Następnie trzeba zamoczyć produkt pod delikatnym strumieniem ciepłej wody. Szampon nakładać należy od nasady, a następnie rozprowadzić go prosto ku dołowi. Ważne jest, aby unikać ruchów okrężnych. Podobne czynności dotyczą lewej strony peruki. Po spłukaniu od góry można nałożyć balsam, ale na długości włosów, z pominięciem węzłów, co mogłoby poluzować konstrukcję. Najlepszą formą suszenia jest odsączenie nadmiaru wody w ręczniku i pozostawienie na stojaku do samoistnego wyschnięcia.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły